فناوری اطلاعات

معاون آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در دیدار با مدیرعامل پست: خدمات بین دستگاهی G2G نباید برای مردم هزینه‌ای داشته باشد

منبع: تماس نیوز
معاون آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در دیدار با مدیرعامل پست گفت: خدمات بین دستگاهی G2G نباید برای مردم هزینه‌ای داشته باشد و لازم است از این طریق به سوی دولت الکترونیک گام برداشت.
 
معاون آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه با مدیرعامل شرکت ملی پست دیدار کرد.  
 
در این دیدار شهریاری معاون قوه قضائیه فرآیندهای مالی شرکت پست را هم راستا با الگوی توسعه‌ای و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: خدمات بین دستگاهی G2G نباید برای مردم هزینه‌ای داشته باشد و نهایتاً از این طریق به سوی دولت الکترونیک گام برداشت.
 
وی با بیان این نکته که تصویب اساسنامه شرکت ملی پست از سوی مجلس شورای اسلامی، اتفاق مبارکی بوده است خاطرنشان کرد: برون‌سپاری بسیاری از فعالیت‌ها در راستای تقویت بخش خصوصی و تفکیک حاکمیت از امور تصدی‌گری باید در دستور کار سازمان‌های دولتی قرار گیرد.
 
معاون قوه قضائیه همچنین به پروژه GNAF اشاره داشت و گفت: فراهم  کردن شرایط احرازهویت از طریق مکان در تحقق عدالت نقش موثری دارد.همچنین شفاف‌سازی اطلاعات مکان می‌تواند در زمینه امنیت و سالم‌سازی فضای اقتصادی کشور کمک  کند.
 
 همچنین مهری در این دیدار به تشریح اقدامات و فعالیت های شرکت ملی پست به ویژه در حوزه تجارت الکترونیک پرداخت.
 
وی درخصوص نقاط تماس و ناوگان پستی ایران گفت: پست ایران دارای 10 هزار دفتر ICTروستایی و 6 هزار دفتر پیشخوان شهری  است همچنین یک هزار و 600 کامیون، کامیونت و وانت در زمینه حمل و نقل مرسولات مشغول به فعالیت هستند که حدود هزار خودرو نیز با همکاری بخش خصوصی تامین شده است.
 
مدیرعامل در خصوص انجام خدمات نیابتی شرکت پست نیز اظهار داشت: این خدمات که از سوی سازمان‌ها و شرکت ‌های دولتی و خصوصی به پست واگذار می‌شود سهم مهمی در اقتصاد ملی و ارتقای بهره‌وری کشور دارد وبا توسعه بستر فناوری اطلاعات، امکان ارائه بسیاری از خدمات دستگاه‌ها فراهم خواهد شد.
 
مهری سپس تصریح کرد: هوشمندسازی خدمات پستی با جدیت ادامه دارد که یکی از نتایج آن رصد مرسولات از مرحله قبول تا توزیع است.
 
مدیرعامل ضمن تبیین این موضوع که 95 درصد ابلاغیه‌های دادگستری به آدرس درست ارسال شده، آموزش موزعین برای توزیع هرچه بهتر این مرسولات را از برنامه‌های شرکت ملی پست برشمرد.
 
وی همچنین اظهار امیدواری کرد: تا این ارتباط تنگاتنگ میان دو دستگاه ادامه یابد و همه در جهت بهبود خدمات به مردم حرکت کنیم.

​​