باندپهن

سخنگوی شرکت مخابرات ایران در باره قبض های تلفن این دوره و مبلغ اضافه توضیح داد

سخنگوی شرکت مخابرات ایران در باره قبض های این دوره تلفن ثابت و مبلغ ١٠هزار تومان اضافه ای که در قبض ها اعمال شده است توضیحاتی ارایه کرد.
 
زارعیان در گفت و گو با ایرنا گفت: قبض های تلفن ثابت که این. دوره صادر شد بر اساس 2 مصوبه 2٠٥ و 237 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی صادر شده است.
 
سخنگوی شرکت مخابرات ایران ادامه داد: مصوبه ٢٠٥ تعرفه خدمات مخابراتی مانند هزینه ثبت نام، هزینه قطع و وصل و غیره را شامل می شود که در آن هزینه ثبت نام تلفن ثابت ١٠ هزارتومان در نظر گرفته شده. است.
 
وی افزود : مشتركيني كه در اين دوره مشمول پرداخت اين بند شده انددرصد كمي از مشتركان درشهر تهران بوده اند كه با توجه به تفسير متفاوت مصوبه در حال حاضر مبلغ را به عنوان بستانكاري ايشان منظورگرديده است .
 
مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران خاطرنشان کرد: مصوبه رگولاتوری تنها برای تعداد کمی از مشترکان تهرانی که در سال 1394 و ٩٥اقدام به خرید تلفن ثابت کرده بودند اعمال شده است و در سراسر کشور نبوده است.
 
وی ادامه داد: اکنون و بر اساس دستور محمود واعظی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر رعایت حال مشترکان شرکت مخابرات ایران اين مبلغ را به عنوان بستانكاري منظور نموده است.
 
سخنگوی شرکت مخابرات تصريح کرد: مبلغ  ١٠هزار توماني که در قبض های تلفن این دوره اعمال شده مختص کسانی است که در یک و نیم سال گذشته اقدام به خرید تلفن كرده اند.
 
سخنگوی شرکت مخابرات در باره اعمال حقی به نام حداقل کارکرد برای تلفن های بدون کار کرد نیز گفت:قبض های صادره شده این دوره برای چنین تلفن هایی براساس مصوبه 6-237 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات بوده است که به شرکت مخابرات اجازه داده برای تلفن های بدون کارکرد حداقلی اعمال کند.
 
به گفته وی شرکت مخابرات طبق مصوبه مذکور  حداقل کار کرد 200 دقیقه درون استاني براي تلفن های  روستایی و 330 دقیقه درون استاني براي تلفنهاي شهری اعمال نموده است.
 
بر اين اساس در اين دوره براي مشتركان روستايي براي دو ماه ١٨٠٠ تومان معادل٤٠٠ دقيقه مكالمه شهري و براي ساير مناطق ٢٩٧٠ تومان معادل ٦٦٠ دقيقه مكالمه شهري در قبوض اعمال شده است .لذا مشتركيني كه بطور ماهانه در شهرها كمتر از ٣٣٠ دقيقه و درروستاها كمتر از٢٠٠ دقيقه مكالمه شهري داشته اند مشمول اين موضوع گرديده اند .
 
شركت مخابرات ايران عليرغم دريافت نظرات قبلي مجددا اقدامات لازم به منظور دريافت تفسير مراجع نطارتي از اين مصوبه را انجام داده و در صورت اعلام ، نتيجه را در قبوض دوره بعدي  اعمال وقطعا هرگونه تاثير به عنوان بستانكاري مشتركين ارجمند اعمال خواهد گرديد.
 
وی خاطرنشان ساخت: مشتركين بزرگترين سرمايه شركت مخابرات ايران هستند و جهت حفظ حقوق مشتريان و ارائه بهترين سرويس به ايشان را به عنوان يك اصل در سرلوحه امور خود قرار داده است.
 
وي افزود در صورت وجود هر كونه ابهام مشتريان ميتوانند در تهران باشماره ٢٠٩٠ ودر ساير استانها با شماره ٢٠٢١ تماس حاصل نمايندو  به موارد مطروحه پاسخگويي خواهد شد.

​​