فناوری اطلاعات

«رقابت‌های نفوذ و دفاع در فضای مجازی» برگزار می‌شود

منبع: ایسنا
هفتمین دوره «رقابت‌های نفوذ و دفاع در فضای مجازی»، آذرماه امسال به همت دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.
 
مرکز آپای دانشگاه صنعتی شریف هفتمین دوره‌ «رقابت‌های نفوذ و دفاع در فضای مجازی» را با هدف فرهنگ‌سازی و ارتقای آگاهی، دانش و مهارت در زمینه‌ امنیت فضای تبادل اطلاعات و همچنین ارزیابی توانمندی‌ها و قابلیت‌های تخصصی افراد متخصص در این زمینه، در آذر ماه امسال برگزار می‌کند. این دوره از رقابت‌ها شامل سه محور اصلی و یک مجموعه کارگاه آموزشی و تخصصی خواهد بود.
 
هفتمین دوره «رقابت‌های نفوذ و دفاع در فضای مجازی» در محورهای مسابقه فتح پرچم، معرفی تکنیک‌ها و روش‌های خلاقانه در نفوذ و دفاع، طراحی پوستر و کاریکاتور ترویجی و کارگاه‌های آموزشی و تخصصی برگزار می‌شود.
 
رقابت فتح پرچم، 26 و ۲8 آذرماه امسال در یک مرحله و به صورت بین‌المللی برگزار خواهد شد. تمامی علاقه‌مندان به این حوزه می‌توانند با شرکت در این رقابت، توانایی‌های خود را در زمینه‌ تکنیک‌های نفوذ و دفاع بیازمایند.
 
بر اساس اعلام دبیرخانه این رقابتها، ارائه آخرین دستاوردها و روش‌های خلاقانه و کاربردی نفوذ و دفاع در فضای مجازی و ایجاد بستری برای معرفی توانمندی‌های فعالان حوزه‌ امنیت، هدف اصلی محور معرفی تکنیک‌ها و روش‌های خلاقانه در نفوذ و دفاع از رقابت‌ها خواهد بود.
 
علاقه‌مندان به شرکت در این بخش از رقابت‌ها می‌توانند آثار خود را در زمینه‌های مختلف هم‌چون معرفی آسیب‌پذیری‌های جدید و روش‌های نفوذ در سرویس‌ها، پروتکل‌ها و برنامه‌ها، روش‌های تحلیل، شکست یا کشف ضعف در الگوریتم‌های رمزنگاری و توابع درهم‌ساز، روش‌های نوین نفوذ به سیستم در سطح سخت‌افزاری، روش‌های نوین در مهندسی معکوس، روش‌های امن‌سازی در حوزه‌های نوظهور با رویکردی کاملا کاربردی و روش‌های خلاقانه‌ موثر و کاربردی در امنیت سیستم‌ها و شبکه‌ها را تا روز دوشنبه، اول آذرماه امسال به دبیرخانه ارسال کنند.
 
همچنین در بخش رقابت طراحی پوستر و کاریکاتور ترویجی نیز شرکت کنندگان می‌توانند با ایجاد یک اثر خلاقانه، جذاب و موثر که حاوی پیامی ساده درباره‌ یک یا چند موضوع مهم در حوزه‌ امنیت اطلاعات در جامعه باشد، در این بخش رقابت کنند.
 
علاقه‌مندان می‌توانند پیامی تصویری و گرافیکی را در خصوص هر یک از مباحث امنیتی مطرح در فضای تبادل اطلاعات در قالب پوستر و یا کاریکاتور، حداکثر تا روز یک‌شنبه 28 آذرماه امسال به دبیرخانه‌ این دوره از رقابت‌ها ارسال کنند.
 
بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، در این دوره کارگاه‌های آموزشی نیز برگزار خواهد شد و آخرین مهلت ثبت‌نام در این کارگاه‌ها روز یکشنبه، ۲۸ آذرماه اعلام شده است.

​​