فناوری اطلاعات

الکامپ 22 و حضورپررنگ چشم بادامی ها

منبع: ایرنا
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشورگفت:بیست و دومین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت (الکامپ) با حضور گسترده شرکت های داخلی و سه کشور از 25 تا 28 آذر ماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.
 
ناصرعلی سعادت روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی نمایشگاه الکامپ 22 افزود: تاکنون حضور کشورهای چین، کره جنوبی و تایوان در این رخداد قطعی شده و پیگیری برای حضور سایر کشورها و شرکت های برند خارجی همچنان ادامه دارد.
 
وی با اشاره به اینکه تلاش ما مشارکت همگانی و گسترده در این رویداد است، اظهار کرد که با تمام توان در تلاش هستیم که نمایشگاه الکامپ 22 باشکوه و درخور شان برگزار شود.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور گفت: اگر شرکت ها، نمایشگاه الکامپ را فرصتی مغتنم برای معرفی محصولات و دستاوردهای خود بدانند حتما حضوری فعال و گسترده خواهند داشت که روند پیش ثبت نام نشان دهند این موضوع است که آنها حضوری گسترده در این رویداد خواهند داشت. 
 
سعادت به حضور مناسب استارتاپ ها در نمایشگاه سال گذشته اشاره کرد و گفت: بیش از 80 استارتاپ در نمایشگاه سال گذشته حضور داشته اند که امسال هم برنامه ریزی برای حضور گسترده تر آنها انجام گرفته است.
وی حمایت از صنایع نوپا در این حوزه را یکی از وظایف این سازمان اعلام کرد و افزود: زمینه حضور حدود 150 شرکت استارتاپ فراهم شده تا آنان ایده های نو خود را معرفی کنند.
 
** نمایشگاه الکامپ فرصتی مناسب برای ارائه دستاوردهای دولت 
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، نمایشگاه الکامپ 22 را فرصتی مناسب برای ارائه دستاوردهای دولت دانست و گفت: دولت باید از این فرصت برای معرفی خدمات ارائه شده نهایت بهره را ببرد.
وی افزود: در سال های اخیر فعالیت های خوبی در این حوزه توسط دولت انجام شده که باید به نحو شایسته به مردم ارائه شود.
 
سعادت گفت: سالن مجموعه دولت در نمایشگاه سال گذشته سالن پراستقبالی نبوده و امیدواریم با برنامه ریزی مناسب دست اندرکاران و حضور پررنگ مجموعه دولت، استقبال از این سالن هم به صورت چشمگیر، افزایش بابد.
وی به راه اندازی شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت: دست اندرکاران باید به نحو مطلوب، مزایا و فواید این شبکه را به مردم ارائه کنند.
 
** ثبت نام اولیه حدود 700 شرکت برای حضور در نمایشگاه الکامپ 22 
مسئول اجرایی نمایشگاه الکامپ 22 به استقبال خوب شرکت های داخلی از این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: حدود 700 شرکت در ثبت نام اولیه این رویداد، نزدیک به 50 هزار متر مربع فضا درخواست کردند. 
باقر بحری اظهار کرد که حجم تقاضا بسیار بیشتر از فضای نمایشگاه است و امیدواریم با برنامه ریزی مناسب بتوانیم رضایت اکثر شرکت های این حوزه را کسب کنیم. 
 
وی بیان کرد:ثبت نام استارتاپ ها هم از 2 روز پیش آغاز شده است و همچنان این روند ادامه دارد. 
محمد ثروتی عضو کمیته اجرایی نمایشگاه الکامپ 22 نیز گفت:نزدیک به 22 هزار متر مربع فضای مسقف برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.
 
وی اظهار کرد که چهار تقاضای سالن اختصاصی داشتیم که به دلیل محدودیت فضا، نتواتستیم به این تقاضا پاسخ مثبت دهیم. 
وی به حضور گسترده بخش خصوصی در این رویداد اشاره کرد و گفت: اوپراتورهای تلفن همراه حضوری گسترده در این نمایشگاه خواهند داشت. 

​​