فناوری اطلاعات

اینترنت و تماس موبایل در حصار کمبود آنتن مصلای تهران

منبع: تسنیم
وضعیت ارتباطات همراه در ششمین روز از برگزاری نمایشگاه مطبوعات همچنان با اختلال مواجه است و اغلب تماس های یک اپراتور از دست می رود.
 
بیست‌ودومین نمایشگاه مطبوعات با شعار "شفافیت و صداقت" شش روزی می شود که در محل مصلای تهران در حال برگزاری است و روز بروز بر میزان جمعیت بازدیدکننده افزوده می شود.
 
با این حال وضعیت تماس های صوتی اپراتور دوم در بخش های زیادی از سالن شبستان از اولین روز برگزاری تاکنون با اختلال مواجه است هر چند که سرعت اینترنت آن در صبح امروز (بار ترافیکی کم سالن شبستان) به نسبت عصر دومین روز برگزاری بهبود یافته است.
 
اپراتور اول ارتباطی وضعیت مکالمه عادی و نرمال دارد اما سرعت اینترنت صبح آن به نسبت عصر دومین روز برگزاری با کاهش مواجه شده است.
 
تست سرعت اینترنت همراه با نرم افزار اوکلا در ساعت 11 امروز نشان می دهد که همراه اول با پینگ 39 میلی ثانیه ای سرعت دانلود 5.06 و آپلود 0.43 مگابیت بر ثانیه دارد.
 
ایرانسل هم با پینگ 50 میلی ثانیه ای سرعت دانلود 3.09 و آپلود 0.34 مگابیت بر ثانیه را در همین بازه زمانی به ثبت رساند.
 
آمارهای مقایسه ای نشان می دهد که سرعت دانلود همراه اول به نسبت چهار روز پیش با 4.47 مگابیت کاهش و آپلود آن نیز با 0.66 مگ کاهش مواجه شده است.
 
سرعت دانلود ایرانسل نیز با 0.97 درصد رشد و آپلود آن هم با 0.26مگابیت بر ثانیه رشد مواجه شده است.
 
با این حال خبرنگاران همچنان کیفیت اینترنت را به یک شکل ندارند و دقیقه به دقیقه سرعت ها با افت و خیز مواجه می شود و از این حیث ترجیح می دهند اخبارشان را به صورت سیستمی (اینترنت ثابت) ارسال کنند.

​​