فناوری اطلاعات

معاون گردشگری تهران خبر داد: ساماندهی فعالیت های مجازی گردشگری با هماهنگی "فتا"

معاون گردشگری استان تهران از هماهنگی با پلیس فتا و سازمان توسعه تجارت برای ساماندهی فعالیت‌های گردشگری در فضای مجازی خبر داد و تاکید کرد: طبق هماهنگی با پلیس فتا، از فعالیت افراد و شرکت‌هایی که در فضای مجازی حضور غیرمجاز دارند، جلوگیری خواهد شد.
 
علی رفیعی با اشاره به تشکیل کمیسیون فنی صدور گواهینامه فعالیت گردشگری در فضای مجازی در اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طبق تایید این کمیسیون که با حضور دستگاه‌های دخیل از جمله پلیس فتا، سازمان توصعه تجارت و نمایندگان صنوف وابسته به گردشگری تشکیل جلسه می‌دهد، افراد حقوقی، شرکت‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی می‌توانند برای فعالیت در فضای مجازی و راه‌اندازی وب‌سایت، گواهینامه دریافت کنند.
 
وی افزود: افراد حقیقی نیز می‌توانند با احراز شرایط، این گواهینامه را دریافت کنند و در حوزه‌های تبلیغات، بازاریابی، عرضه و فروش خدمات گردشگری در فضای مجازی فعالیت داشته باشند.
 
رفیعی اظهار کرد: درحال حاضر بسیاری از افراد بدون دریافت این گواهینامه و بدون ساماندهی، در فضای مجازی فعالیت دارند، یک‌سری هم تمایل داشتند قانونی این کار را انجام دهند. اکنون با صدور این مجوز برای ساماندهی شرایط موجود اقداماتی را آغاز کرده‌ایم و آمادگی داریم تقاضاهای مرتبط با این حوزه را بررسی کنیم و مجوز قانونی بدهیم.

​​