باندپهن

بلاتکلیفی ۲۱۰ هزار مشترک تلفن/مخابرات بانی می‌شود؟

منبع: تسنیم
پروانه چهار شرکت ارتباطی در زمینه فیکس به همراه یک برند ممنوع الفعالیت به پایان رسید و براساس مستندات موجود تنها پروانه شرکت مخابرات ایران تمدید شده است؛ با این حال تکلیف ۲۱۰ هزار مشترک تلفن ثابت چه می‌شود؟
 
دهم آبان پروانه فعالیت پنج شرکت ارتباطی در قالب ارائه کننده خدمات تلفن ثابت منقضی شد و به این ترتیب رقبای شرکت مخابرات ایران پس از 13 سال از میدان رقابت کنار رفتند.
 
این شرکت‌ها که مجوز عرضه تلفن ثابت در برخی مناطق کشور را داشتند، مجموعا تا پایان شهریور سال جاری 210 هزار و 236 مشترک فعال جذب کردند.
 
معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات در گزارشی عنوان کرده که شرکت‌های ارتباطاتی جامع نوین، تعاونی منتظران عدل گستر، ایرافون قشم، ارتباطات کوه نور و ارتباطاتی ضحی کیش مجموعا 437 هزار و 200 ظرفیت منصوبه داشتند که از این رقم 48 درصد فعال شدند.
 
ایرافون قشم در هرمزگان، گلستان و مازندران مجموعا 40441 مشترک فعال تا پایان شهریور ماه داشته که البته این تعداد کلا مختص هرمزگان است و در دو استان دیگر فعال نبوده است.
 
ضحی کیش هم در تهران توانسته بوده با نصب 180 هزار خط به 149 هزار و 767 مشترک فعال دست پیدا کند.
 
ارتباطات کوه نور در تهران، البرز و اصفهان مجموعا 32 هزار ظرفیت منصوبه داشته که از این رقم توانسته 41.81 درصد مشترک فعال جذب کند.
 
تعاونی منتظران عدل گستر هم در خراسان رضوی با 10 هزار ظرفیت منصوبه ممنوع الفعالیت شده است.
 
جامع نوین با 20200 ظرفیت منصوبه در تهران، البرز و بوشهر توانسته 6650 مشترک فعال به نام خود جذب کند.
 
با در نظر گرفتن اینکه پروانه فعالیت این شرکت‌ها باطل شده و تنها مخابرات ایران تا سال 1402 قادر به فعالیت در این حوزه است، آیا مشترکان تلفن ثابت دیگر اپراتورهای منقضی شده مشترک مخابرات می‌شوند؟

​​