فناوری اطلاعات

به روزرسانی های تازه برای ویندوز ۱۰ عرضه می شود

منبع: مهر
مایکروسافت قصد دارد به روزرسانی های جدیدی را برای سیستم عامل ویندوز ۱۰ در قالب نسخه ای موسوم به Build۱۴۹۷۱ عرضه کند.
از جمله مهم ترین تحولات ویندوز ۱۰ بعد از این، به روزرسانی و اضافه شدن نسخه ای سه بعدی از برنامه گرافیکی Paint به این نسخه ویندوز است.
 
نسخه سه بعدی برنامه پینت، Beihai نام گرفته و در حالی که فعلا برخی کاربران خاص و توسعه دهندگان ویندوز به آن دسترسی دارند، از اواخر زمستان در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. این نسخه از برنامه پینت تنها به زبان انگلیسی طراحی شده است.
 
در این نسخه از ویندوز ۱۰ ، به جای خط فرمان قدیمی ویندوز یا همان Command Prompt از قابلیت تازه ای به نام PowerShell استفاده شده است که در بخش منوی فایل ها در دسترس است.
 
البته افرادی که تمایل دارند کماکان از Command Prompt برای اجرای فرامین مختلف استفاده کنند می توانند با مراجعه به بخش تنظیمات ویندوز ۱۰ این کار را انجام دهند.
 
کاربران این نسخه از ویندوز ۱۰ با به روزرسانی برنامه آفیس خود می توانند کتاب های سازگار با دستگاه های کتابخوان الکترونیک مانند کیندل را در محیط مرورگر Edge مطالعه کنند. این کتاب ها به کتاب های EPUB شهرت دارند.
 
برنامه های جانبی ویندوز ۱۰ هم در نسخه جدید ارتقا یافته اند و از جمله مرورگر Edge به مترجم جدید، بخشی برای نمایش اطلاعیه ها و پیام رسانی و همین طور قابلیت یادداشت نویسی مجهز شده است.
 
از جمله دیگر بخش های به روزشده ویندوز ۱۰ می توان به فروشگاه آنلاین این سیستم عامل، عکس ها و بخش Studios games مایکروسافت اشاره کرد.

​​