باندپهن

وزیر ارتباطات مطرح کرد: رضایت از وضعیت برقراری ارتباطات اربعین/۷۳درصد تماسها از ایران بود

منبع: مهر
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام رضایت از وضعیت برقراری ارتباطات در ایام اربعین امسال، گفت: مردم از تخفیف در تعرفه تماس ایران به عراق، استقبال کردند.
 
محمود واعظی با اشاره به استقبال زائران اربعین حسینی از تخفیف های ارائه شده در تعرفه ارتباطی گفت: تخفیف ها باعث شد تا تماس مردم از ایران به عراق بیشتر باشد به گونه ای که طی مدت زمان دو هفته ای، بیش از ۷۳ درصد تماس ها صادره بوده که نشان دهنده استقبال مردم از تخفیف های ارائه شده است.
 
وی از زحمات و تلاش های مجموعه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور اعم از بخش های دولتی و خصوصی در برقراری ارتباطات زائرین اربعین تشکر کرد و گفت: از اربعین سال گذشته ستاد برگزاری اربعین در وزارت ارتباطات تشکیل و طی این مدت تلاش های زیادی صورت گرفت به نحوی که ظرفیت زیرساخت ارتباطی بین دو کشور بیش از ۲ برابر افزایش یافت.
 
واعظی افزود: همچنین نصب و راه اندازی بیش از ۸۰۰ کیوسک تلفن ثابت رایگان و بیش از ۱۰۰ سایت ثابت و سیار تلفن همراه و ۲۰۰ کیوسک وای فای در مسیر پیاده روی زائرین اربعین بخشی از فعالیت های صورت گرفته است.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تعرفه مکالمات زائرین افزود: همچنین تعرفه ارتباطی را کاهش دادیم که از طرف جمهوری اسلامی ایران با ۵۰ درصد تخفیف مدنظر قرار گرفت و اجرایی شد به نحوی که ارتباط از ایران به عراق دقیقه ای ۵۵۰ تومان منظور شد.
 
واعظی در خصوص آخرین آمار مکالمات صورت گرفته اظهار کرد: همین تخفیف باعث شد تا تماس مردم از ایران به عراق بیشتر باشد به گونه ای که طی دو هفته تعداد ۳۴.۶ میلیون مکالمه با زمان ۴۴ میلیون دقیقه برقرار شد که از این میزان ۲۵.۳ میلیون مکالمه با زمان ۳۱ میلیون دقیقه ارتباط از ایران به عراق بوده است که یعنی بیش از ۷۳ درصد تعداد تماس ها صادره بوده که نشان دهنده استقبال مردم از تخفیف ها است.
 
وی تصریح کرد: البته به علت تراکم زائرین در مناطق خاص و عدم تکاپوی زیرساختهای ارتباطی کشور عراق، احتمال وجود اختلال در شبکه وجود دارد، ولی تمام تلاش ما کاهش این اختلالات و افزایش کیفیت ارتباطی بوده که به همین جهت از همه همکاران تشکر می کنم.

​​