فناوری اطلاعات

همکاری مایکروسافت و دی لینک برای ارائه ی سوپر وای فای در مناطق روستایی

منبع: بولتن نیوز
مایکروسافت در جدیدترین شراکت خود به سراغ شرکت دی لینک رفته است تا سوپر وای فای را برای مناطق روستایی در سراسر جهان تامین کند.
 
هدف مایکروسافت از این همکاری دسترسی تمام افراد جهان از سی سال تجربه ی این شرکت و کمک به توسعه ی سوپر وای فای در مناطق توسعه نیافته ذکر شده است.
 
 
سوپر وای فای زیر ساخت اینترنت بی سیم مبتنی بر پروتکل ۸۰۲.۱۱af است که باعث می شود تا پهنای باند اسنفاده نشده در فرکانس پایین فضاهای موسوم به White space که در بین فرکانس های بالای عبوری وجود دارد، در دسترس قرار بگیرد. این پروژه به صورت ازمایشی در یکی از ایالت های امریکا نیز انجام شده و نتایج خوبی بدست آمده بود.
 
شرکت دی لینک نیز برای ایجاد تجربه ی بهتر ارتباطی و استفاده از اینترنت در سراسر جهان در این همکاری حضور دارد و دانش و نوآوری های خود را در این پروژه به کار خواهد گرفت.
 
البته این اولین باری نیست که مایکروسافت از فضاهای سفید برای دسترسی اینترنت کم هزینه تر استفاده می کند و آن ها در سال ۲۰۱۵ و در فیلیپین نیز برای برقراری ارتباط از این فضاها استفاده کرده بودند. همچنین امسال مایکروسافت هند تقاضای دسترسی و استفاده یک میلیارد هندی به فضاهای سفید در هنگام وجود مشکل را از دولت هند کرده بود که دولت این کشور این درخواست را رد کرد و این پروژه ناتمام ماند
 
باید منتظر انجام این پروژه و دسترسی بیشتر افراد به سوپر وای فای بود.

​​