فناوری اطلاعات

شبکه ملی اطلاعات ۷۳۹ میلیارد تومان بودجه می‌گیرد

منبع: تسنیم
لایحه سند مالی و پیش‌بینی دخل‌وخرج‌های سال آینده دولت نشان می‌دهد رقم ۷۳۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و شبکه ملی اطلاعات در نظر گرفته شده است.
 
رئیس جمهور صبح امروز با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی متن کامل لایحه بودجه سال 96 را تقدیم نمایندگان مردم در بهارستان کرد.
 
دولت در این سند مالی که پیش‌بینی دخل و خرج‌های سال آینده تمامی دستگاه‌هایش را شامل می‌شود 276 میلیارد تومان به اجرای وظایف حاکمیتی در امور فناوری اطلاعات اختصاص داده است.
 
برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش برآورد اعتبارات ردیف‌های متفرقه این سند مالی، رقم 739 میلیارد و 500 میلیون تومان جهت توسعه زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و شبکه ملی اطلاعات در نظر گرفته شده است.
 
همچنین جهت انجام وظایف حاکمیتی درباره امور فرکانس رادیویی و ایجاد بازار رقابتی در این بخش، رقم 470 میلیارد تومان برای این وزارتخانه پیش‌بینی شده است.
 
در بخش برآورد اعتبارات رقم 103 میلیارد و 350 میلیون تومان جهت اجرای طرح‌های زیرساختی و طرح‌های کلان فضای مجازی کشور با تصویب و نظارت شورای عالی فضای مجازی پیش‌بینی شده است.

​​