فناوری اطلاعات

۶۰۰ شرکت داخلی و خارجی در الکامپ بیست و دوم حضور دارند

منبع: مهر
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور جزئیات برگزاری الکامپ بیست و دوم را تشریح کرد و گفت: در نمایشگاه امسال حدود ۶۰۰ شرکت داخلی و خارجی و استارتاپ حضور دارند.
ناصر علی سعادت با اشاره به برگزاری نمایشگاه الکامپ تهران به عنوان بزرگترین رویداد فناوری اطلاعات کشور گفت: امسال برای نخستین بار با هدف معرفی دستاوردهای صنعت فناوری اطلاعات، فضایی برای حمایت از کسب و کارهای نوپا (استارتاپ) فراهم شده و آنها به رایگان در نمایشگاه حضور خواهند داشت.
 
وی با بیان گسترش ارتباطات بین‌المللی در این نمایشگاه گفت: با تعاملات برقرار شده در نمایشگاه امسال، پاویون کشورهای چین، کره‌جنوبی و تایوان برپا می‌شود. درهمین حال همکاری رسمی الکامپ با نمایشگاه سبیت آلمان به عنوان دومین نمایشگاه مهم IT دنیا آغاز شده و بر این اساس مدیر نمایشگاه سبیت در الکامپ امسال حضور خواهد داشت. همچنین قرار است استارتاپ‌های برتر الکامپ به نمایشگاه سبیت اعزام شوند.
 
سعادت با اشاره به اینکه در نمایشگاه الکامپ امسال، نحوه جدیدی از رجیستری و ثبت نام بازدیدکنندگان را تجربه خواهیم کرد، گفت: اکنون با همکاری بخش فناوری اطلاعات یکی از بانکهای کشور، فناوری و تجهیزات به روز رجیستری برای این کار در نظر گرفته شده تا اطلاعات کامل بازدیدکنندگان از هر سالن در اختیار غرفه‌داران قرار گیرد.
 
رئیس سازمان نصر کشور با بیان این که الکامپ امسال از ۲۵ تا ۲۸ آذرماه جاری برگزار می شود و تنها نیمی از فضای نمایشگاه بین المللی تهران به دلیل تقارن با نمایشگاه هفته پژوهش به الکامپ اختصاص داده شده است، گفت: با وجود محدودیت و کمبود فضا، موفق شدیم فضایی را برای برپایی پاویون‌های استانی فراهم کنیم.
 
درهمین حال باقر بحری مدیر اجرایی الکامپ بیست و دوم نیز با بیان اینکه از بکارگیری سرویس های ویژه در روزهای برگزاری این نمایشگاه با کمک استارتاپها خبر داد و گفت: در زمینه ارائه خدمات حمل و نقل به صورت آنلاین، تمهیداتی صورت گرفته و ثبت نام الکترونیکی برای حضور در این نمایشگاه، امکان رزرو پارکینگ و چند سرویس دیگر به صورت آنلاین از دیگر ویژگیهای الکامپ است.
 
به گفته وی نزدیک به ۵۰ شرکت خارجی به صورت مستقیم در الکامپ شرکت می‌کنند و این غیر از شرکت‌های خارجی است که در قالب نمایندگی در نمایشگاه حضور دارند. علاوه بر این یک هیات ۶۰ نفره مالزیایی به بازدید از نمایشگاه الکامپ خواهند پرداخت. البته شرکت‌های نامدار زیادی برای حضور در الکامپ ابراز علاقه کرده بودند اما پس از انتخابات امریکا، از حضور در نمایشگاه انصراف دادند.
 
بحری با بیان اینکه فضای استارتاپ‌ها نسبت به سال گذشته رشد دوبرابری داشته و سالن کاملی به آنها اختصاص داده شده است، گفت: ۲۴۰ استارتاپ در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

​​