لبه تکنولوژی

اعتراف "اوبر" به مشکل خودروهای خودرانش

منبع: عصر خودرو
شرکت اوبر مشکل خطرناک ناوگان خودروهای خودران کراس اور ساخت شرکت ولوو را تایید کرد.
ائتلاف دوچرخه سواران سانفرانسیسکو هفته گذشته پس از مشاهده چرخش ناگهانی این خودروها به سمت مسیرهای دوچرخه سواری، در این خصوص هشدار داد.
 
 
نهادهای قانونگذار از رانندگان خواسته اند که برای اجتناب از تصادف با دوچرخه سواران، همیشه قبل از دور زدن به سمت راست، ابتدا مدتی را در مسیر دوچرخه سواری حرکت کنند و از منتهی علیه سمت راست بپیچند.
این گروه در یک پست وبلاگی نوشت: این نوع چرخیدن غیرایمن به راست، یکی از دلایل اصلی تصادفات بین خودروها و دوچرخه سواران و صدمات جدی و حتی مرگ آنها است.
 
اما سخنگوی شرکت تاکسیرانی آنلاین اوبر که از خودروهای خودران ولوو استفاده می‌کند، گفت که مهندسان در حال کار برای رفع این مشکل هستند.
برنامه پایلوت خودروهای خودران اوبر به نظر می‌رسد که شروع خوبی در پیتزبورگ داشت ولی تقریبا بلافاصله پس از توسعه این برنامه به سانفرانسیسکو مشکلات شروع شد و ویدئویی منتشر شد که نشان می‌داد، یکی از خودروهای این شرکت در حال عبور از چراغ قرمز است.
 
مسئولان ایالت سانفرانسیسکو اعلام کردند که اوبر بدون کسب اجازه شروع به تست خودروهای خودران کرده ولی اوبر با رد این سخنان گفت که پشت فرمان این خودروها راننده حضور داشته و نیازی به کسب اجازه نبوده است.

​​