تلفن همراه

یافتن دستشویی عمومی در هند با فناوری ساده شد

منبع: مهر
یکی از مشکلات جدی در کشور هند برای مردم یافتن دستشویی های عمومی است، حال دولت هند با همکاری گوگل خدمات جدیدی را از طریق نرم افزار نقشه این شرکت به همین منظور ارائه می دهند.
کاربران گوگل از این به بعد می توانند با استفاده از برنامه ای که به همین منظور طراحی شده محل دقیق توالت های عمومی در شهرهای مختلف هند را مشاهده کنند.
 
از همین طریق مسیر رسیدن به این توالت های عمومی نیز قابل مشاهده است تا کاربر بتواند نزدیک ترین دستشویی را انتخاب و به سمت آن حرکت کند.
 
برنامه یاد شده که از هفته گذشته فعال شده است فعلا دستشویی های عمومی در ایالت های دهلی و مادیا پرادش را نمایش می دهد. همچنین برنامه مذکور فعلا تنها برای مسیریابی دستشویی ها قابل استفاده است. اما قرار است در آینده امکانات و کیفیت آن افزایش یابد تا کاربران بتوانند از اموری همچون میزان رعایت نظافت در هر دستشویی، نوع دستشویی (عادی یا فرنگی)، رایگان یا غیررایگان بوده و ... مطلع شوند.
 
برای استفاده از برنامه یاد شده که Google toilet locator نام دارد، تنها کافیست کلماتی مانند toilet، lavatory یا swachh و shulabh وارد شوند. این برنامه با نرم افزار نقشه گوگل نیز سازگار است و می تواند محل دقیق دستشویی و ساعات فعالیت آن را نیز به کاربر نشان دهد.
 
دسترسی به دستشویی عمومی در هند یک مشکل عمده محسوب می شود و بر اساس آمار موجود حدود ۷۰ درصد از خانوارهای این کشور به آن دسترسی ندارند.

​​