باندپهن

سنگ بنای رقابتی شدن بازار تامین تلفن ثابت در هرمزگان نهاده شد

منبع: فارس
توافق‌نامه همکاری میان اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات هرمزگان با شرکت شاتل برای واگذاری تلفن ثابت در این استان به امضا رسید.
عصر امروز در جلسه‌ای با حضور مهدی عسکری‌زاده مدیر ارشد وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات در استان هرمزگان و نخجوانی مدیرعامل شرکت شاتل،  اولین توافق‌نامه همکاری بین اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان، شرکت شاتل و شرکت شهرک‌های صنعتی این استان به امضاء طرفین رسید.
 
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان با اشاره به این که توافق‌نامه، عنوان کرد: این توافق سنگ بنای رقابتی‌شدن بازار تأمین تلفن ثابت در استان هرمزگان است و با هدف تامین سرویس‌های تلفن ثابت و تلفن ترابرد پذیر و همچنین سرویس اینترنت پرسرعت در شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان صورت گرفته است.
 
مهدی عسکری‌زاده افزود: شرکت شاتل اولین FCP است که به صحنه رقابت تامین تلفن ثابت و ارائه خدمات دیتا در استان هرمزگان وارد شده است و با فعال شدن شرکت‌های FCP در سطح استان شاهد افزایش ضریب نفوذ تلفن ثابت، افزایش دسترسی خانوارها به اینترنت پر سرعت و بهبود شاخص‌های توسعه یافتگی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات (IDI) خواهیم بود.
 
وی با بیان این مطلب که این مهم برای اولین بار در استان با پیگیری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان صورت گرفته است، افزود: به دلیل این که شرکت‌های دارنده پروانه ایجاد ارتباطات ثابت (FCP) آماده ارائه خدمات تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت در شهرک‌های جدید التاسیس، مجتمع‌های تجاری و نقاط واجدالشرایط هستند، امضای این توافق نامه اولین اقدام برای رقابتی شدن بازار تامین تلفن ثابت در سطح استان هرمزگان بشمار می‌رود.
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان ابراز امیدواری کرد: با شناساندن ظرفیت‌های موجود در سطح استان و ایجاد زمینه استفاده دیگر بخش‌ها و حوزه‌ها از زیر ساخت‌های ایجاد شده، شاهد اشتغال و رونق اقتصادی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه ارتباطات وفناوری اطلاعات استان باشیم.
 
عسکری‌زاده در پایان با اشاره به این موضوع که این اقدام با نگاه به عدم تصدی‌گری دولت در اقتصاد صورت می‌گیرد، تصریح کرد: این اقدام دولت به این معنی است که بخش خصوصی رقیب دولتی نخواهد داشت و دراین راستا به منظور افزایش سرمایه‌گذاری و اشتغال و نیز رقابت سازنده در بخش توسعه شبکه و ارائه خدمات ارتباطی و انتقال داده پروانه ایجاد ارتباطات ثابت اعم از تلفن ثابت و اینترنت پهن باند به شرکت‌های FCP اعطاء شده است.

​​