فناوری اطلاعات

کاشانی‌ها به دنبال جایگزینی پول نقد با کاشان کارت از ابتدای دی‌ماه امسال

منبع: راه پرداخت
مجتبی رموزی مدیر پروژه کاشان کارت بابیان اینکه کاشان کارت با استفاده از فناوری‌های نوین در عرصه پرداخت الکترونیکی، امکان پرداخت خرد در سیستم‌های مختلف را فراهم می‌کند، اظهار کرد:
 
کاشان کارت می‌تواند زمینه استفاده از فروشگاه‌ها، شبکه حمل‌ونقل (تاکسی، اتوبوس) و سایر حوزه‌های مختلف خدمات شهری و خدمات رفاهی را فراهم کند.
 
وی از نصب و تجهیز ۱۰۳ وسیله نقلیه عمومی به سیستم کاشان کارت (کارت شهروندی) خبر داد و افزود:
 
تاکنون ۴۷ تاکسی و ۵۶ اتوبوس به این سیستم مجهز شده است و تا پایان سال جاری تمامی ناوگان حمل‌ونقل شامل اتوبوس، تاکسی بی‌سیم، گردشی و خطی و سرویس مدارس و آژانس‌ها به این سامانه متصل می‌شوند.
 
مدیر پروژه کاشان کارت ادامه داد:
 
شهروندان می‌توانند با در دست داشتن کاشان کارت و با اطمینان و امنیت خاطر تمامی پرداخت‌های خرد و کلان خود را انجام دهند.
 
رموزی تصریح کرد:
 
این کارت می‌تواند جهت خریدهای شتاب و انتقال وجه نیز مورداستفاده قرار گیرد و درواقع مهم‌ترین هدف از اجرای این طرح تحقق شعار «یک شهر یک کارت» و ایجاد اطمینان خاطر برای مالکین و سرعت بخشیدن در فرآیندهای مالی خرد است.
 
وی همچنین به سایر مزایای این کارت اشاره کرد و گفت:
 
استفاده از کاشان کارت علاوه بر پرداخت‌های خرد در خدمات رفاهی، گردشگری، بازیافت قابلیت استفاده داشته و شهرداری کاشان درصدد ایجاد شبکه تخفیف روی کارت جهت رفاه حال شهروندان است.
 
مدیر پروژه کاشان کارت تصریح کرد:
 
پرداخت دقیق مبلغ کرایه، در امان ماندن شهروندان و رانندگان از آلودگی‌های مربوط به پول‌های خرد کهنه و کثیف، هم بخشی دیگر از مزایای کاشان کارت است.
 
وی خاطرنشان کرد:
 
راه‌اندازی دو ایستگاه آنلاین شارژ و صدور واقع در خیابان‌های اباذر و محور گردشگری علوی علاوه بر دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری، باجه‌های اتوبوس‌رانی و پایانه‌های فروش معرفی‌شده جهت شارژ کاشان کارت، از دیگر خدمات ارائه شده در خصوص اجرای این پروژه محسوب می‌شود.
 
رموزی یادآور شد:
 
اجرا و بهره‌برداری از پروژه کاشان کارت از تاریخ اول دی‌ماه سال جاری آغاز می‌شود.

​​