لبه تکنولوژی

تاسیس شرکت فناوری‌های خودرویی توسط مهندسان سابق اپل

منبع: عصر خودرو
گروهی از مهندسان سابق شرکت فناوری اپل، شرکت جدیدی را با هدف طراحی و ساخت فناوریهای خودرویی راه اندازی کردند.
 
50 نفر از 70 کارمند این شرکت بنام پرل (pearl) قبلا در شرکت اپل کار می‌کرده‌اند. این مهندسان اکنون به جای تمرکز روی ساخت نوع جدیدی از خودرو و یا یک سیستم خودران(مانند اپل و بسیاری از شرکت‌های فناوری دیگر) روی توسعه فناوری‌های پیشرفته برای خودروها تمرکز کرده اند.
 
اولین محصول پِرل یک دوربین و سیستم هشدار دنده عقب در قالب یک قاب معمولی پلاک است. نصب این دوربین موسوم بهRearVision  بسیار ساده بوده و تنها به یک پیچ‌گوشتی و چند دقیقه زمان نیاز دارد.
زیر قاب پنل‌های خورشیدی تعبیه شده اند و دو دوربین باکیفیت نیروی خود را از این پنل‌ها تامین می‌کنند.
زمانی که این دوربین فعال می‌شود، به طور خودکار فیلم‌های گرفته شده را به گوشی هوشمند کاربر ارسال می‌کند. پرل یک پایه مغناطیسی برای گوشی‌های آیفون یا آندروید طراحی کرده که به دریچه‌های کولر یا به داشبورد متصل می‌شود.
 
آداپتوری که به پورت عیب‌یابی آنبرد خودرو (OBD) متصل می‌شود، دوربین‌های تعبیه شده روی پلاک را به اپلیکیشن گوشی‌ متصل می‌کند.
این آداپتور همچنین ویدئوها را برای تشخیص موانع در مسیر و ارائه هشدار صوتی و تصویری به گوشی، تحلیل می‌کند. به این ترتیب گوشی هوشمند کاربر به یک دوربین پشتیبان تبدیل می‌شود.
وجود دوربین دنده عقب برای خودروها در آمریکا الزامی است و سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراههای آمریکا اخیرا اعلام کرده تمام خودروها تا مه 2018 باید به این سیستم 499 دلاری مجهز شوند.

​​