تلفن همراه

خداحافظی آمریکایی ها با خدمات نسل دوم تلفن همراه

منبع: مهر
بزرگترین شرکت خدمات مخابراتی در آمریکا از تعطیلی کامل شبکه نسل دوم تلفن همراه خود خبر داد. AT&T چهار سال قبل اعلام کرده بوده این شبکه را در اول ژانویه سال ۲۰۱۷ تعطیل خواهد کرد.
هدف از این اقدام حرکت به سمت ارائه خدمات نوین و پرسرعت تر ارتباطی است که مبتنی بر شبکه های نسل سوم و چهارم تلفن همراه هستند.
 
AT&T در یک سال اخیر در حال توسعه زیرساخت های نسل چهارم تلفن همراه است که سرعت بارگذاری اطلاعات از طریق شبکه های مخابراتی را به میزان چشمگیری ارتقا می بخشد.
 
بر اساس آمار منتشر شده توسط AT&T میزان مصرف داده از طریق شبکه های تلفن همراه این شرکت از سال ۲۰۰۷ به این سو به میزان ۲۵۰ هزار درصد افزایش یافته است که در نوع خود بی سابقه است. در سال ۲۰۰۷ میزان استفاده از گوشی های هوشمند بسیار محدود بود و سیستم عامل های Android  و  iOS از راه نرسیده بودند، اما حالا استفاده از تلفن همراه برای اتصال به اینترنت به یک امر عادی مبدل شده است.
 
با توجه به این پیشرفت ها، شبکه های نسل دوم تلفن همراه دیگر پاسخگوی نیازهای ارتباطی کاربران نیستند و انتظار می رود از امسال استفاده از شبکه های نسل چهارم شتاب بیشتری بگیرد و تلاش برای ایجاد زیرساخت های شبکه های ارتباطی نسل پنجم نیز آغاز شود.
 
AT&T از کاربران شبکه نسل دوی خود خواسته تا هر چه سریعتر به شبکه نسل سه یا چهار این شرکت مهاجرت کنند که در مجموع ۹۹ درصد از خاک کشور آمریکا را تحت پوشش قرار می دهد. AT&T اولین اپراتور مخابراتی امریکاست که شبکه نسل دوم خود را بازنشسته می کند، اما وریزون، اسپرینت و تی –موبایل هم برنامه های مشابهی را در این زمینه در دست اجرا دارند.

​​