تلفن همراه

NFV و استفاده اپراتور مخابراتی LG Uplus از محصولات جونیپر در پروژه 5G

منبع: نشریه الکترونیک ترند
اپراتور کره ای LG Uplus اعلام کرده است برای به روزرسانی شبکه خود به نسل پنجم تلفن همراه (۵G)، از شبکه جونیپر استفاده خواهد کرد. این اپراتور کره ای دو معیار برای انتخاب تعیین کرده که عبارتند از مسیریابی مجازی و هماهنگی با NFV منبع باز. به این ترتیب، این شرکت قابلیت بازتاب مسیر مجازی در سوئیچ های vMX و EX4300/EX2200 وجود دارد را برای پروژه نسل پنجم خود انتخاب کرده است.
 
به دلیل اینکه مرجع مسیریابی مبتنی بر NFV در کره وجود نداشت، juniper از همان ابتدا با +LG U همکاری مستقیمی داشت تا بتواند مسائل احتمالی را برطرف کرده و الزامات انطباق با دستگاه ها و زیرساخت های دیگر شرکت ها را نیز فراهم کند.
 
فناوری مسیریابی مجازی ال‌جی یوپلاس امکان بازیابی خودکار را دارد که خطاهای به وجود آمده در شبکه را تشخیص می دهد و به صورت پویا مسیر مجازی جدیدی به وجود می آورد تا قطعی خدمات به وجود نیاید. به علاوه امکان بهبود خودکار هم شرایطی را فراهم می کند که اگر میزان CPU و حافظه موجود برای به کارگیری حافظه از حد بگذرد، از خرابی سیستم جلوگیری شود.
 
به گفته شرکت جونیپر، فناوری آن ها می تواند از سیستم عامل ها، هاپروایزرها و ابزارهای هماهنگی دیگر شرکت ها هم پیشتیبانی کند و ماژول های قابل سفارشی سازی هم دارد. این شرکت خدمات مسیریابی IPv6، ضد هک و ضد DDoS را هم در زیرساخت LG Uplus فراهم کرده است و امکانات جدیدی هم در آینده به این موارد اضافه خواهد شد.
 
ال‌جی یوپلاس، اپراتور مخابراتی کره‌ای است، که در زمینه ارائه خدمات تلفن همراه، خدمات اینترنت، شبکه‌های بی‌سیم پهن‌باند، تلویزیون کابلی و تلویزیون دیجیتال فعالیت می‌نماید. LG Uplus در سال ۱۹۹۶ از ادغام ۳ شرکت زیرمجموعه گروه ال‌جی بنام‌های: ال‌جی تلکام، ال‌جی داکام و ال‌جی پاورکام، راه‌اندازی شد.

​​