فناوری اطلاعات

سمینار یك روزه پدافند سایبری در مخابرات منطقه آذربایجان غربی برگزار شد

منبع: شرکت مخابرات ایران
سمینار یك روزه پدافند سایبری در مخابرات منطقه آذربایجان غربی برگزار شدسمینار یکروزه پدافند سایبری با حضور دكتر صفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، جمعی از مدیران و مسئولان استان و همچنین مسئولین فناوری اطلاعات، کارشناسان فناوری اطلاعات و حراست دستگاههای اجرایی، فرمانداری ها برگزار شد .
 
 در این سمینار مهندس طاهری مدیر فناوری اطلاعات مخابرات منطقه آذربایجان غربی گزارشی از عملكرد كارگروه سایبری پدافند غیرعامل استان را تشریح و اقدامات و راهكارهای انجام گرفته توسط این كار گروه را ارائه نمود.
 
در ادامه این جلسه دكترصفرزاده ضمن تشریح جایگاه و اهمیت موضوع پدافند و شهرداری های استان در سالن اجتماعات مخابرات منطقه آذربایجان غربی  برگزار غیرعامل بویژه پدافند سایبری گفت: امروز با توجه به گسترش و توسعه تکنولوژی و فناوری های نوین در جامعه و در همه جزئیات زندگی، لازم است که تعریف و درک صحیحی نیز از تهدیدات سایبری و ساختارهای جدید تکنولوژیک داشته باشیم تا بتوانیم ضمن استفاده بهینه از این فناوری ها در جهت حفظ و پیشبرد برنامه های دولت الکترونیک، در مقابل هرگونه تهدید و مخاطرات احتمالی نیز آمادگی داشته باشیم.
 
وی به ارتباط مستقیم پدافند غیرعامل و دولت الکترونیک نیز اشاره و خاطرنشان کرد: پدافند غیرعامل و دولت الکترونیک در کنار هم و در بستری قرار می گیرند که می توانند صحت و امنیت اطلاعات را تامین و تضمین کنند بنابراین از مدیران و دست اندرکاران حوزه های آی تی و پدافندغیرعامل در استان انتظار داریم کمک کنند تا پدافندغیرعامل بتواند نقش راستین خود را که همان مصون سازی و پایداری کشور است ایفا کند.
 
گفتنی است در سمینار یکروزه پدافند سایبری استان، عملکرد کارگروه سایبری پدافندغیرعامل، اقدامات و سیاست های قرارگاه سایبری سازمان پدافند غیرعامل کشور، سیاست های آموزشی و پژوهشی قرارگاه سایبری سازمان، نقش پدافند غیرعامل در مقابله با تهدیدات فضای تبادل اطلاعات و شبکه های اجتماعی و ... توسط مسئولان ذیربط تشریح و تبیین می شود.شایان ذكر است این سمینار با همكاری حراست مخابرات منطقه آذربایجان غربی واستانداری استان برگزار شد .

​​