فناوری اطلاعات

ورود خدمات پرداخت الکترونیک به بازار بین شرکتی

منبع: اخبار پولی مالی
ورود خدمات پرداخت الکترونیک به بازار بین شرکتی اخبار پولی مالی- پرداخت های الکترونیک در هند در حال ورود به بازار مبادلات پولی بین شرکتی است.
  
شرکت مانی آن موبایل ( MoneyOnMobile ) در هند در حال گسترش فعالیت خود به بازار تجارت به تجارت B2B است.
بر اساس این گزارش: هارولد مونتگمری، مدیر عامل شرکت مزبور اعلام کرده است که با کسب همکاری نهادهای نظارت مالی هند از جمله بانک مرکزی این کشور قادر شده است تا به پشتیبانی از معاملات با حجم بیشتر را بین شرکت ها فراهم سازد .
 
وی گفت: در سفر به کلکته، عوامل کسب و کارهای در حال رشد محلی در ملاقات با من اعلام کردند که نیاز به یک سرویس معامله در مقیاس کسب و کار در حال رشد درآمد را دارند.
مونتگمری ادامه داد: این بازار بزرگ جدید ، ما را قادر به افزایش تعداد معامله و درآمد کرده است. ما بسیار هیجان زده هستیم که  امکان انجام پرداخت ها بین شرکت ها را فراهم می آوریم . حفظ رشد ما در پرداخت مصرف کنندگان است.
 
بخش تحقیقات شرکت مانی آن موبایل  تخمین زده است که ارزش بازار جدی چیزی بین 15 میلیارد دلار است .
وی توضیح داد: هدف ما عمومی کردن ارایه خدمات مالی از جمله پرداخت های الکترونیک برای کسب و کارهای کوچک و متوسط از طریق شبکه مالی شرکت است.
 
رانجیت اوک، رئیس هیات مدیره شرکت مزبور نیز گفت: با ایجاد سرویس جدید ما گام دیگری را برای رسیدن به هدف خود که همانا تبدیل پرداخت های نقدی به پرداخت های الکترونیک نه تنها برای افراد حقیقی بلکه برای شرکت های کوچک و متوسط است را نیز برمی داریم . امروزه پرداخت های الکترونیک به یک ضرورت تبدیل شده اند و نیاز به چاپ اسکناس های بزرگتر را از بین می برد.
 
برخی کارشناسان هندی از دولت این کشور برای چاپ اسکناس های درشت تر انتقاد می کنند و می گویند که این کار مانع از توسعه سیستم های پرداخت الکترونیک B2B می شود. این کارشناسان خواستار حرکت هند به سمت بازار مبادلات بدون پول نقد هستند.

​​