تلفن همراه

محدودیت دویست گیگابایتی برای طرح‌های بدون محدودیت Verizon

منبع: نشریه الکترونیک ترند
اپراتور آمریکایی Verizon Wireless با لغو سرویس اینترنت نامحدود خود اعلام کرده است که سرویس اینترنت کاربران پرمصرف را قطع خواهد کرد. به گزارش نشریه الکترونیک ترند، این شرکت کاربران پرمصرف طرح‌های “اینترنت نامحدود” خود را مجبور کرده است که از طرح‌های محدود استفاده کنند درغیراینصورت اتصال آن‌ها قطع خواهد شد.
 
ورایزن وایرلس به کارمندان خود نیز اطلاع داده است که سقف استفاده عادلانه از طرح های نامحدود برای کاربران برابر با ۲۰۰ گیگابایت خواهد بود. به عبارت دیگر، مشتریانی که بیش از  ۲۰۰GB گیگابایت در ماه مصرف داشته باشند، سهم ناعادلانه‌ای از شبکه دریافت خواهند کرد. مشتریانی که این سقف مصرف را رد کنند، در اولویت پایین‌تری قرار می‌گیرند و به یکی از لایه‌های پایین‌تر اولویت منتقل خواهند شد.
 
ظاهراً مدیران ورایزن که پیش‌تر طرح اینترنت نامحدود خود را به‌عنوان طرحی جذاب و شگفت‌انگیز در رقابت با رقیب خود اپراتور AT&T به کاربران پیشنهاد داده بودند، اکنون معتقدند مشتریانی که این شرایط را رعایت نکنند، به‌صورت دائم قطع خواهند شد.
 
این شرکت در گذشته اعلام کرده بود که می‌خواهد مشتریانی که مصرف بسیار بیشتری نسبت به بزرگترین طرحش (یعنی طرح صد گیگابایت در ماه) داشتند را هدف بگیرد. این طرح در حال حاضر بدون در نظر گرفتن هزینه‌های دسترسی به خط، ۴۵۰ دلار در ماه هزینه دارد.
 
به نظر می‌رسد که Verizon تمایل دارد به جای مذاکره کردن با مشتریان بسیار پرمصرف، از دستشان راحت شود! به این مشتریان اطلاع داده شده است که در ماه گذشته از حد آستانه فراتر رفته‌اند و تا هفته آینده ۱۶ فوریه (۲۸ بهمن) فرصت دارند که طرح جدیدی را انتخاب کنند.

​​