فناوری اطلاعات

درخواست شرکت‌های فن‌آوری برای تغییر قانون ممنوعیت ورود مهاجران ترامپ

منبع: اقتصاد آنلاین

تعدادی از شرکت های فن آوری آمریکا قرار است امروز (دوشنبه) با ارسال نامه ای به دونالد ترامپ، از وی درخواست کنند قانون ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور مسلمان به این کشور را تغییر دهد.

این شرکت ها که شامل اپل، فیسبوک، گوگل، توئیتر، مایکروسافت و یاهو هستند، در نامه خود آورده اند: از تغییرات ایجاد شده در نحوه اجرای این فرمان از سوی وزارت امنیت داخلی در چند روز گذشته استقبال می کنیم.
 
ترامپ در روز ۲۷ ژانویه فرمان اجرایی را صادر کرد که طی آن ورود شهروندان هفت کشور ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن به مدت ۹۰ روز و ورود تمام مهاجران به مدت ۱۲۰ روز به آمریکا به حالت تعلیق درآمد.
این ممنوعیت موجب شد برخی از مسافران در فرودگاه ها بمانند و تعدادی دیگر پشت مرزها گرفتار شوند.
اما روز جمعه یک قاضی فدرال بعد از یک هفته فرمان ترامپ را لغو کرد که این اتفاق با انتقاد شدید رییس جمهور آمریکا از وی و سیستم قضایی این کشور روبرو شد.
 
بنابراین گزارش، شرکت های فن آوری آمریکا که برخی از آنها از زمان مبارزات انتخاباتی، رابطه خوبی با ترامپ نداشته اند، در نامه خود آورده اند: کاملا آمادگی داریم اطمینان بدهیم که کارکنان ما طبق برنامه از پیش تعیین شده و بدون تأخیر بتوانند سفر کنند. نگرانی ما از این است که فرمان اجرایی اخیر بسیاری از دارندگان ویزا که به سختی در آمریکا مشغول کار هستند و در موفقیت کشور ما نقش دارند را تحت تأثیر قرار دهد. توانایی ما برای رشد شرکت ها و ایجاد شغل بستگی به حضور مهاجران با هر نوع پیشینه ای دارد.
 
گفته می شود، شرکت های آمازون و اکسپدیا نیز با ارسال پیام کوتاهی از حکم قاضی واشنگتن برای لغو دستور ترامپ حمایت کرده اند.

​​