تلفن همراه

اپلیکیشن «بله» معرفی شد: تلگرام با قابلیت پرداخت

منبع: راه پرداخت
این روزها اپلیکیشن‌های پیام‌رسان متفاوتی در تلفن‌های همراه افراد جا خوش کرده‌اند و هرکدام سعی کرده‌اند با امکانات و قابلیت‌های متفاوتی که ارائه می‌دهند، کاربران بیشتری را سمت خود جذب کنند. «بله» یکی از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان ایرانی است که علاوه بر گفتگو، گویا امکانات مالی هم دارد.
 
بخش پیام‌رسانی این اپلیکیشن مانند تلگرام است که به کاربر امکان ارسال پیام، عکس، فیلم و فایل را می‌دهد. همچنین افراد می‌توانند در این اپلیکیشن، گروه و یا کانال تشکیل دهند، افراد را بر اساس نام و یا شماره موبایل جستجو کنند و دوستان و آشنایانشان را به لیست مخاطبانشان اضافه کنند.
 
 
اما همه این موارد آن چیزی نیست که اپلیکیشن بله را متمایز کرده است و این ویژگی‌ها وجه مشترک و ابتدایی‌ترین قابلیت‌های هر اپلیکیشن پیام‌رسانی است.
 
ویژگی که این اپلیکیشن خودش را با آن در میان کاربران پررنگ‌تر کرده است، بخش خدمات مالی آن است. گویا اپلیکیشن بله امکانات خرید شارژ و پرداخت قبوض راهم زیر نظر بانک مرکزی در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا کاربر حتی‌الامکان از محیط برنامه خارج نشود و بتواند در یک فضای واحد به کارهایش رسیدگی کند.
 
«بله» را می‌توانید رایگان و از طریق اپ استور، گوگل پلی و کافه بازار دانلود کنید. این اپلیکیشن سیستم‌های عامل اندروید و iOS را پشتیبانی می‌کند.
 
 
اما در کنار این تعاریفی که در خصوص بخش امکانات مالی برنامه می‌شود، باید گفت که بر اساس تجربه کار ما با این اپلیکیشن، زمانی که «بله» را دانلود و بر روی گوشی نصب می‌کنید، هیچ قسمتی مبنی بر خدمات پرداخت قبض و یا خرید شارژ دیده نمی‌شود که البته بنا بر شنیده‌ها به زودی این سرویس‌ها به این اپ اضافه می‌شوند.
 
به عبارتی قابلیتی که قرار است اپلیکیشن بله را نسبت به دیگر پیام‌رسان‌ها متمایز کند و آن را یک گام جلوتر قرار دهد، در لیست خدمات این برنامه وجود ندارد.

​​