فناوری اطلاعات

فروم اینترنت اشیاء در ایران یک ساله شد

فروم اینترنت اشیاء ایران (IiF) با تمرکز بر جنبه‌های مختلف رشد این فناوری در کشور و هماهنگی میان تمامی دستگاه‌های دست‌اندرکار یک ساله شد.
 
مهدی روحانی‌نژاد، مدیر فروم اینترنت اشیاء ایران در نشست خبری که ظهر امروز در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، گفت: فروم IiF، به عنوان کانون تخصصی اینترنت اشیاء (IoT) کشور، نمایان‌گر تعامل سازنده و پویا میان تمامی ذی‌نعفان اکوسیستم IoT کشور است که در قالب یک ساختار غیردولتی پیشرو و تصمیم‌ساز، زمینه رشد و توسعه درون‌زا و برون‌گرای خدمات IoT در تمامی بخش‌های اقتصادی کشور را فراهم می‌آورد.
 
وی در ادامه افزود: در مدت یک سال گذشته، جلسات مختلفی در کارگروه‌های تخصصی فروم، مشتمل از کارگروه‌های امنیت، فناوری، رگولاتوری، نوآوری و مشارکت برگزار شد تا از این طریق، برای چالش‌های مشترک میان ذی‌نفعان مختلف، تصمیم‌سازی بهینه تر و با هرینه کمتری شکل گیرد و ضمن برگزاری نشست‌هایی با حضور صاحب‌نظران و ذی‌نعفان در بخش‌های مختلف، اقدامات مشورتی و اجرایی در دستور کار خود قرار داد.
 
مدیر فروم IiF با اشاره به اهداف کلان فروم گفت: شکل گیری و تقویت اکوسیستم IoT در ایران، همفکری و هم‌افزایی با نهاد‌های حاکمیتی برای سیاست‌گذاری درست و موثر و رفع چالش‌ها، تقویت توانمندی‌های بومی در گسترش خدمات متنوع و کاربردی در کشور، کمک به گسترش فعالیت بازیگران ایرانی IoT در بازارهای بین المللی و هم افزایی به منظور ایجاد و بهره‌برداری از فرصت‌های کسب و کار برای فعالان حوزه IoT از اهداف کلان فروم IiF است.
 
روحانی‌نژاد در پایان، ابراز امیدواری کرد که در آستانه یک سالگی فعالیت این نهاد تصمیم‌ساز غیر دولتی، از پیش‌نویس طرح جامع اینترنت اشیاء ایران با تمرکز بر افق ۵ سال آتی رونمایی شود.
 
گفتنی است، همزمان با سالگرد فعالیت فروم IiF، دومین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیا ایران، ۳۰ بهمن تا ۲ اسفند ماه سال جاری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند با دبیرخانه کنفرانس با شماره ۸۸۵۱۳۸۱۰ تماس بگیرند.

​​