تلفن همراه

توسط رگولاتوری مصر: جریمه دو اپراتور بزرگ بین المللی در مصر به دلیل کمپین تبلیغاتی گمراه کننده

منبع: نشریه الکترونیک ترند
دو اپراتور بزرگ Orange و Vodafone به‌دلیل تبلیغات گمراه‌کننده و دروغین از سوی آژانس حمایت از مصرف کنندگان مصر(CPA)، مجرم شناخته شده‌اند.
 
ودافون و اورنج ادعا کرده‌اند سرویس ۴G را با سرعت و پایداری فوق العاده ارائه می‌کنند، درحالی که چنین سرویسی هنوز در این کشور راه اندازی نیز نشده است؛ این دو شرکت با کمپین تبلیغاتی گسترده در سطح شبکه های اجتماعی و تبلیغات محیطی، مدعی ارائه این سرویس با کیفیتی بهتر از رقیب خود بوده‌اند!
 
نسل چهارم تلفن همراه، هنوز به صورت تجاری در این کشور به بهره برداری نرسیده است، به اعتقاد سازمان حمایت از مصرف کنندگان مصر، چنین اقدامی از سوی این دوشرکت، با هدف جلب توجه کاربران بازار اینترنت و موبایل به سرویس جدید، تبلیغی غیرواقعی است؛ از آنجاکه محتوای این کمپین ها تنها وعده ارائه چنین خدماتی در آینده بوده که به شکل گمراه کننده به عنوان سرویس درحال ارائه معرفی شده است.
 
به گفته یکی از مدیران سازمان حمایت از مصرف کننده، تخلف یاد شده به رگولاتور حوزه ارتباطات مصر (NTRA)، گزارش شده و این دو اپراتور مجرم شناخته شده‌اند، اگرچه درگزارش CPA به میزان و نوع جریمه رگولاتوری اشاره ای نشده است.
 
رگولاتوری مصر، چهار مجوز ارائه خدمات نسل چهارم تلفن همراه را به منظور انجام اصلاحات ساختاری در بخش مخابرات این کشور اعطاء کرده است؛ هدف دیگر، کسب درآمد و پرکردن خزانه خالی دولت مصر است.
 
وودافون انگلیس و اورنج فرانسه به همراه اتصالات امارات، سه اپراتور مخابراتی فعال در زمینه شبکه تلفن همراه مصر هستند که از جانب رگولاتوری این کشور مجوز ارائه خدمات نسل چهارم تلفن همراه را داشته و بر اساس اعلام وزیر ارتباطات مصر می‌بایست تا پایان سال ۲۰۱۶ نسبت به راه اندازی سرویس ۴G اقدام می‌کردند.
 
چهارمین مجوز خدمات نسل چهارم تلفن همراه مصر نیز به Telecom Egypt (تنها ارائه دهنده خدمات تلفن ثابت در این کشور) به بهای ۷۹۷ میلیون دلار واگذار شده است؛ مجموع درآمدهای دولت مصر از محل واگذاری مجوزهای نسل چهارم تلفن همراه ۲٫۲۳ میلیارد دلار بوده است.

​​