تلفن همراه

مخالفت چین با تحریم های ضد ایرانی آمریکا علیه شرکت چینی

منبع: تسنیم
وزارت بازرگانی چین اعلام کرد، مخالف تحریم شرکت های چینی توسط دولت آمریکا به موجب قوانین داخلی این کشور است و اینکه پکن امیدوار است واشنگتن موضوع مصالحه ۸۹۲ میلیون دلاری شرکت زد تی ای را به «شکلی مناسب» مدیریت کند.
 
وزارت بازرگانی چین اعلام کرد، مخالف تحریم شرکت های چینی توسط دولت آمریکا به موجب قوانین داخلی این کشور است و اینکه پکن امیدوار است واشنگتن موضوع مصالحه 892 میلیون دلاری شرکت زد تی ای را به «شکلی مناسب» مدیریت کند.
 
این اظهار نظر پس از آن مطرح شده که شرکت تجهیزات مخابراتی زد تی ای چین، اوایل این هفته با دولت آمریکا توافق کرد که بابت عدم پیگیری قضایی اتهاماتش در خصوص نقض تحریم های آمریکا علیه ایران و کره شمالی رقمی بی سابقه معادل 892 میلیون دلار جریمه به مقامات آمریکایی پرداخت نماید.
 
سون جیون سخنگوی وزارت بازرگانی چین در این باره گفت: «ما امیدواریم که آمریکا به طور کلی از روابط تجاری چین و آمریکا حفاظت کند، این مسئله را به شکلی مناسب مدیریت کند به نحوی که فضایی مساعد برای توسعه روابط تجاری دوجانبه با ثبات و سالم ایجاد نماید.»
 
پیشتر، وانگ یی، وزیر امور خارجه چین هم گفته بود دولت متبوع «همواره مخالف تحریم های یکجانبه دولت های خارجی علیه شرکت های چینی بوده است.»
 
شرکت زد تی ای به درخواست ها برای اظهار نظر در مورد سخنان سخنگوی وزارت بازرگانی چین پاسخی نداده است.

​​