رگولاتوری

ملک جعفریان: تمرکز و یکپارچگی فعالیت ها، از اهم اقدامات حوزه فناوری اطلاعات است

منبع: شرکت مخابرات ایران
ملک جعفریان در سخنان خود در نشست عملکرد سال ۹۵ و برنامه های سال ۹۶ بخش های مختلف مجموعه فناوری اطلاعات را شامل  BSS ،OSS و سیستم های سازمانی عنوان کرد.
به گفته معاونت فناوری اطلاعات، نیازمند آن بودیم با توجه به توسعه دیتا سنتر، توسعه لازم را بین آنها فراهم کنیم که این اتفاق رخ داد. 
 
وی درباره بحث  CDN افزود قرارداد CDN و شبکه توزیع محتوا به صورت مشارکتی قراردادش امضا و توسط وزارت افتتاح شد. 
 
ملک جعفریان اظهار داشت اقدام دیگر دیتا سنتر بیزینس بود. با همکاری شرکت افرا نت در سه مرکز بهشتی، آزادگان و نصرالهی فعال می شود.
 
وی درباره ثبت نام متمرکز تلفن تاکید کرد: تاکید سازمان تنظیم بر ثبت نام متمرکز  تلفن است که درصدد اقدام آن هستیم و از اول خرداد ماه کار تمرکز شروع می شود.
 
معاون فناوری اطلاعات از تمرکز ADSL در بعضی استان ها یاد کرد: در حوزه  ADSL  و CRM در پنج استان سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، خراسان شمالی و بوشهر تمرکز ایجاد شده و به صورت یکپارچه و متمرکز خدمات ارایه می دهد.
 
 وی از امضاء قرارداد WIFI با کشور فنلاند نیز خبر داد. 
 
ملک جعفریان تمرکز بیلینگ را از مهم ترین پروژه ها عنوان کرد و افزود:در حال حاضر استان های خراسان شمالی و جنوبی،اراک، قم و لرستان از تهران خدمات می گیرند. 
 
وی پورتال تجاری را یکی دیگر از اقداماتی عنوان کرد که هر چهارشنبه با حضور دکتر سراییان پیگیری می شود که از طریق پنجره واحد خدمات ارایه می کند تا سرویس ها به صورت باندلینگ ارایه شود.
 
معاون فناوری اطلاعات از استقرار و فعال سازی ۱۸ هزار  NOD از ۲۵ هزار  NOD خبر داد و اظهار امیدواری کرد که ۷ هزار NOD باقیمانده در کمترین زمان ممکن فعال شود.
 
وی افزود: سیستم های سازمانی و منابع انسانی کامل شده و سیستم های SCM قراردادش منعقد شده و در ۴ استان کار پیش می رود. همچنین ایمیل متمرکز در شرکت راه اندازی شده که قابلیت آن را دارد به سیستم.منابع انسانی متصل شده و کاربر با ورود به سیستم ایمیل خود را ایجاد کرده، احراز هویت شده و به عنوان کاربر فعال می شود. این سیستم از هفته آینده راه اندازی می شود.
 
ملک جعفریان از اهم اقدامات سال ۹۶ به این شرح یاد کرد:فعال سازی دیتاسنتر چیتگر و رباط کریم، اجرای نرم افزار ترابرد پذیری، کال سنتر ها و داده های مرجع، سیستم تردد یکپارچه، مدیریت یکپارچه داده ها و اتوماسیون یکپارچه در سطح کشور و سیستم آرشیو اسناد از اهم اقدامات سال آتی است که در دستور کار قرار دارد.

​​