تلفن همراه

550 میلیون مشترک شبکه 5G تا سال 2022

در آخرین نسخه از «گزارش خدمات موبایلی اریکسون» پیش‌بینی شد تعداد مشترکان نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی و ارتباطی موسوم به 5G تا سال 2022 میلادی از 550 میلیون نفر هم فراتر می‌رود.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بر اساس این گزارش کارشناسان شرکت اریکسون اعلام کردند مشترکان شبکه مخابراتی 5G در منطقه آمریکای شمالی در سال 2022 میلادی یک‌چهارم تمام مشترکان موبایلی را شامل خواهند شد.

در این فرآیند آسیا پسیفیک به دومین بازار بزرگ خدمات 5G تبدیل می‌شود و پیش‌»ینی شده است در پایان سال 2022 میلادی بیش از 10 درصد تمام مشترکان موبایلی در این منطقه از خدمات مرتبط با نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی و ارتباطی استفاده کنند.

طبق این گزارش اعلام شد بین سال‌های 2016 تا 2022 میلادی خاورمیانه و آفریقا به میزان قابل ملاحظه در عرصه خدمات مخابراتی سرمایه‌گذاری کنند و در این منطقه بخش اعظم مشترکانی که خدمات GSM/EDGE را مورد استفاده قرار می‌دهند، سرویس‌های جدید را در اختیار بگیرند. با این روند پیش‌بینی شده است طی دوره زمانی مذکور 80 درصد مشترکان خاورمیانه مبتنی بر شبکه مخابراتی GSM/EDGE سراع شبکه‌های HSPA و LTE بروند.

بر اساس این گزارش در پایان سال 2016 میلادی 3.9 میلیارد نفر در جهان از گوشی هوشمند استفاده می‌کردند و تقریبا 90 درصد این مشترکان خدمات ارتباطی مورد نیاز خود را مبتنی بر شبکه‌های WCDMA/HSPA و LTE در اختیار می‌گرفتند.

پیش‌بینی شده است در سال 2022 میلادی تعداد صاحبان گوشی هوشمند در جهان از 6.8 میلیارد نفر هم فراتر برود و بیش از 95 درصد آنها مشترک شبکه‌های مخابراتی WCDMA/HSPA، LTE و 5G باشند.


​​