فناوری

گوگل نخستین لباس هوشمند جهان را عرضه می‌کند

شرکت گوگل طی کنفرانس Google I/O 2015 محصولات مختلفی را معرفی کرد و در بین آنها یک لباس هوشمند در معرض دید عموم قرار گرفت که کاربر به کمک آن می‌تواند کنترل فایل‌های صوتی و تصویری در حال پخش را روی نزدیک‌ترین نمایشگر پیرامون خود در اختیار بگیرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این فناوری طی پروژه‌ای موسوم به Jacquard معرفی شد و گوگل اعلام کرد که به کمک آن قابلیت‌های جدیدی را در اختیار کاربران می‌گذارد. در آن زمان گفته شد گوگل همکاری‌های گسترده‌ای را با یکی از بزرگترین برندهای تولید پوشاک موسوم به Levi’s آغاز کرده است تا کت‌های مجهز به فناوری مذکور را به صورت انبوه تولید کند و هم‌اکنون پس از گذشت مدت طولانی،‌این کت‌ها آماده ورود به بازار شده‌اند.

اگرچه کت‌های مذکور قابلیت‌ها و فناوری‌های هوشمندی را در خود جا داده‌اند، ولی قیمت آنها چندان هم گران نیست. کت جدید گوگل با قابلیت مذکور به قیمت 350 دلار فروخته می‌شود و قرار است از پاییز پیش‌رو فروش جهانی آن آغاز شود. این نخستین لباس کاملا هوشمند است که وارد بازار جهانی می‌شود و به همین خاطر پیش‌بینی می‌شود مورد استقبال عمومی قرار بگیرد.

شرکت گوگل در تبلیغات خود نشان داد که این کت هوشمند چگونه می‌تواند تصاویر در حال پخش روی ساعت مچی هوشمند را به نمایش بگذارد و به صورت همزمان کنترل فایل‌های صوتی-تصویری در گوشی هوشمند را هم در اختیار بگیرد.

البته باید توجه داشت که برای این کت هوشمند یک اپلیکیشن ویژه طراحی شده است که به کمک آن مبتنی بر فناوری ارتباطی بلوتوث به دستگاه الکترونیکی متصل می‌شود.


​​