تلفن همراه

«نوت 7» تعمیری دوباره به بازار برمی‌گردد

اگرچه سامسونگ تلاش فراوان کرد تمام گوشی‌های Galaxy Note 7 را از سراسر جهان جمع‌آوری کند، ولی اگر طی چند ماه آینده مجددا این گوشی را دست کاربران مشاهده کردید تعجب نکنید.

 

به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) شرکت سامسونگ در جریان معرفی پرچمدار بعدی خود در نیمه نخست سال جاری میلادی یعنی Galaxy S8 توضیح داد یک برنامه جامع در دست دارد تا به موجب آن پیشرفته‌ترین فبلت خود که به دلیل آتش‌سوزی از بازار جمع‌آوری شد را تعمیر کند و بار دیگر به دست کاربران برساند.

در خبرهای منتشر شده مشخص نشد چه تعداد از این گوشی‌ها پس از تعمیر نهایی به بازار برمی‌گردند. ولی شرکت کره‌ای سامسونگ تایید کرد که تصمیم دارد پس از تعمیر و آزمایش Galaxy Note 7 آن را دوباره وارد بازار جهانی کند.

در برخی از خبرها گفته شد که شرکت سامسونگ قصد دارد در این طرح آن دسته از کاربرانی که در مرحله نخست Note 7 را خریداری کرده بودند تحت پوشش قرار دهد و بار دیگر این گوشی هوشمند را در اختیار آنها بگذارد.

هنوز به درستی مشخص نیست گوشی های تعمیری Note 7 در چه کشورهایی عرضه می‌شوند و البته دولت آمریکا همچنان قانون منع ورود این دستگاه به هواپیماها را به اجرا می‌رساند.

شرکت سامسونگ برای تعمیر این دستگاه تراشه اصلی، ماژول دوربین و دیگر قطعات را به طور کامل عوض کرده است و این طور که گفته می‌شود، تمام قطعات فلزی داخل آن شامل مس، نیکل، طلا و نقره نیز تعویض شده‌اند.


​​