تلفن همراه

اپل بالاخره ثابت کرد آیفون 6 را بدون تقلب طراحی کرده است

پس‌ از مدت‌های طولانی دعوای قانونی و قضایی، شرکت اپل سرانجام به چینی‌ها ثابت کرد برای طراحی گوشی هوشمند آیفون 6 هیچ حق امتیازی را زیرپا نگذاشته و تخلفی را انجام نداده است.

 

به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) یکی از شرکت‌های کوچک و گمنام چینی به نام Shenzhen Baili ادعا کرده بود «آیفون 6» و «آیفون 6 پلاس» حق امتیازی که توسط آنها به ثبت رسیده را شکسته است. این مرکز که زیرمجموعه یک شرکت بزرگتر به نام Digione محسوب می‌شود گفته بود که نخستین بار پیش از آیفون 6 محصولی با این شکل ظاهری را طراحی کرده بود.

با این وجود دادگاه عالی مالکیت معنوی پکن روز گذشته رای نهایی خود را صادر کرد و توضیح داد اپل در این زمینه هیچ تخلفی انجام نداده است.

در بررسی‌های قضایی مشخص شد طراحی محصولات اپل و شرکت چینی مذکور تفاوت‌های قابل ملاحظه وجود دارد. به عنوان مثال، گوشی هوشمند آیفون 6 اپل در لبه‌های خود زاویه‌های منحنی متقارن و بیرونی را شامل می‌شود و این در حالی است که در حق امتیاز ثبت شده برای شرکت چینی به زاویه‌های منحنی نامتقارن اشاره شده است.

در بیانیه دادگاه عالی پکن گفته شد: «این تفاوت اصلی همان اتفاقی است که باعث شد شکل ظاهری محصولات این دو شرکت با یکدیگر تفاوت داشته باشد».

دو طراحی متفاوت جزییاتی را شامل می‌شوند که کاربران عمومی هم با نگاه سطحی می‌توانند به آنها پی ببرند.


​​