تلفن همراه

سیستم عامل Tizen سامسونگ 40 حفره خطرناک دارد

شرکت سامسونگ سیستم عامل موبایلی Tizen را توسعه می‌دهد و از آن در نسل جدید تلویزیون‌های هوشمند، ساعت‌های مچی هوشمند، گوشی‌های هوشمند و در آینده نزدیک اتومبیل‌های هوشمند استفاده می‌کند. ولی این طور که کارشناسان اعلام کردند سیستم عامل مذکور نقاط آسیب‌پذیر فراوان دارد و به راحتی هک می‌شود.

 

به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) بر اساس گزارش منتشر شده از سوی «آمیهای نیدرمن» یکی از کارشناسان مشهور حوزه امنیت، Tizen هم اکنون حدود 40 حفره امنیتی خطرناک دارد که هر کدام از آنها می‌توانند به هکرها امکان دهند از راه دور کنترل دستگاه الکترونیکی را در اختیار بگیرند.

یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف سیستم عامل مذکور مربوط به فروشگاه اینترنتی Tizen Store می‌شود که کاربران اپلیکیشن‌های مورد نظر خود را روی دستگاه بارگذاری می‌کنند. این فروشگاه اینترنتی به راحتی هک می‌شود و به راحتی امکان دسترسی به بخش سخت‌افزاری دستگاه را فراهم می‌کند.

در صورت هک شدن فروشگاه مذکور، سوءاستفاده‌گران اینترنتی به راحتی می‌توانند ابزارها و نرم‌افزارهای مخرب خود را بدون اطلاع کاربر روی دستگاه‌های آنها نصب کنند.

همچنین گفته شده است که سیستم عامل Tizen به دلیل مشکلات خود توانایی خواندن کدهای امنیتی SSL را ندارد تا داده‌های رمزگذاری شده را ارسال کند.


​​