تلفن همراه

سامسونگ به هوواوی 11 میلیون دلار جریمه پرداخت می‌کند

دادگاه حل اختلاف گوانگژو چین اعلام کرد شرکت سامسونگ به علت استفاده غیرقانونی از حق امتیازها می‌بایست 80 میلیون یوآن به شرکت هووای جریمه پرداخت کند. این رقم معادل 11.6 میلیون دلار محاسبه می‌شود و گفته شده است که سامسونگ از حق امتیازهای مربوط به فناوری 4G در بیش از 20 دستگاه الکترونیکی خود از جمله Galaxy S7 به صورت غیرقانونی استفاده کرده است.

به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این حکم نتیجه بررسی پرونده قضایی است که در ماه مه توسط هوواوی بین دو کشور چین و شعبه سامسونگ در آمریکا مطرح شد. شرکت کره‌ای سامسونگ در پاسخ به این اقدام یک پرونده قضایی مربوط به سوءاستفاده از حق امتیازها در زمینه آدرس‌های IP را علیه هوواوی تنظیم کرد.

شرکت هوواوی در جبران 30 میلیون دستگاه الکترونیکی فروخته شده در سال 2016 میلادی که درآمدی بالغ بر 12.7 میلیارد دلار را برای شرکت کره‌ای به همراه داشت، درخواست غرامت کرد. دادگاه حل اختلاف چین اعلام کرد سه واحد از شرکت سامسونگ می‌بایست در این زمینه جریمه پرداخت کنند و به دنبال آن 5 شرکت دیگر هم می‌بایست به استفاده از حق امتیازهای هوواوی پایان دهند.

سال مالی 2016 بری سامسونگ بسیار خوب تمام شد و واحد تولید دستگاه‌های موبایلی ارتباطی و IT آن توانست 2 میلیارد دلار سود به دست آورد. بر این اساس پرداخت جریمه 11 میلیون دلاری چندان بزرگ به نظر نمی‌رسد.


​​