تلفن همراه

اتحادیه اروپا هزینه رومینگ را حذف کرد

پارلمان اروپا بر اساس آخرین تصمیم خود اعلام کرد از این پس مسافران تمام کشورهای اتحادیه اروپا می‌توانند برای استفاده از خدمات مخابراتی رومینگ هزینه یکسان پرداخت کنند و به عبارت دیگر هزینه استفاده از خدمات مخابراتی در کشوری که هر یک از شهروندان اروپایی زندگی می‌کنند با هزینه‌ای که در طول سفرهای اروپایی خود می‌پردازند یکسان است.

 

به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) پارلمان اروپا اعلام کرد از تاریخ 15 ژوئن 2017 این قانون را به اجرا درمی‌آورد تا به موجب آن هزینه استفاده از خدمات موبایلی و هزینه‌های رومینگ برای همه کاربران این منطقه یکسان شود.

این مسئله به آن معنی خود بود که اگر یک شهروند اروپایی بسته‌های ماهانه را برای تماس صوتی، ارسال پیامک یا حجم اینترنت در اختیار می‌گیرد، پس از سفر به یک کشور اروپایی دیگر می‌توانند بدون پرداخت هزینه خدمات مذکور را مورد استفاده قرار دهد.

پارلمان اروپا اعلام کرد با وجود اینکه بریتانیا از این اتحادیه خارج شده است، مردم این کشور هم می‌توانند از مزایای طرح مذکور بهره‌مند شوند.

بر این اساس هزینه خدمات رومینگ در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا به‌ازای هر دقیقه تماس صوتی 0.032 یورو، به‌ازای هر پیامک 0.01 یورو و به‌ازای هر گیگابایت حجم اینترنت 7.70 یورو خواهد بود. همچنین گفته شد از سال 2022 میلادی به بعد هزینه استفاده از هر گیگابایت اینترنت مبتنی بر خدمات رومینگ در این منطقه 2.50 یورو محاسبه می‌شود.


​​