فناوری اطلاعات

کسب اولین مجوز فعالیت در حوزه کارتخوان موبایلی در کشور توسط ایران کیش

منبع: راه پرداخت
شرکت کارت اعتباری ایران کیش موفق شد به‌عنوان اولین شرکت PSP در کشور مجوز شاپرک در حوزه کارتخوان موبایلی (MPOS) را کسب کند.
 
پیمان طبری معاون فناوری اطلاعات ایران کیش با بیان این خبر گفت: «در اوایل سال ۹۵ از محصول کارتخوان موبایلی این شرکت رونمایی شد و بارها نیز در نمایشگاه‌های مختلف این محصول را به نمایش گذاشتیم و در کنار آن، محصولات دیگری مانند پاتسی در ارتباط با کارتخوان‌های موبایلی ایران کیش ارائه شدند.»
 
وی افزود: «اکنون این محصول از سوی شاپرک طی سه مرحله مورد ارزیابی قرار گرفت و توانست تمامی استانداردهای شاپرک را با موفقیت پشت سر بگذارد.»
 
معاون فناوری اطلاعات ایران کیش گفت: «علاوه بر اینکه از کارتخوان موبایلی می‌توان به‌عنوان یک محصول فروشگاهی استفاده کرد، با کمک آن نرم‌افزارهای دیگری نیز مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند. به دلیل این ویژگی،‌ نرم‌افزاری تحت عنوان «درگاه پرداخت کارتخوان موبایلی» (MPOS Gateway) تهیه کردیم تا سایر نرم‌افزارها به آن پارامتر ارسال کرده، تراکنش انجام دهند و به‌طور مستقل عملیات موردنظر را انجام دهند.»
 
پیمان طبری گفت: «نام محصول کارتخوان ایران کیش«هم‌پات» و محصول درگاه پرداخت کارتخوان موبایلی این شرکت«هم‌پات‌پِی» است و رایزنی‌های مختلفی با بانک‌های کشور جهت ورود به بازار انجام داده‌ایم. به کمک هم‌پات‌پِی محصولات مستقل دیگر ایران کیش نیز به‌طور هم‌زمان به بازار عرضه خواهند شد.»
 
کارتخوان‌های موبایلی ایران کیش، برگرفته از یک نرم‌افزار قابل‌نصب روی دستگاه‌های موبایل و یا تبلت در قالب سیستم‌های مبتنی بر اندروید و iOS هستند و برای پرداخت‌های الکترونیک نصب می‌شوند. پذیرنده، مغازه‌دار یا فروشنده از طریق این نرم‌افزار و همین‌طور یک دستگاه مشابه با موبایل که در کنار نرم‌افزار قرار گرفته است می‌تواند عملیات پرداخت انجام دهد.
 
دستگاه کارتخوان موبایلی ایران کیش این امکان را فراهم می‌کند تا مشتری کارت را روی این دستگاه بکشد، رمز را وارد کند و سپس بعد از برقراری ارتباط با اپلیکیشن – که از پیش روی تلفن همراه یا تبلت نصب شده است – فرایند تراکنش انجام می‌شود.
 
ایران کیش اکنون در طرح دستگاه مذکور و همین‌طور نرم‌افزار کارتخوان موبایلی تمامی مجوزهای لازم را از سوی شاپرک دریافت کرده است تا به‌عنوان اولین شرکت ارائه‌دهنده راهکارهای پرداختی (PSP) در این حوزه، وارد بازار شود.
 
شرکت کارت اعتباری ایران کیش مدعی است کارتخوان‌های موبایلی این شرکت از بعد نرم‌افزاری از امنیت بسیار ایده آلی برخوردار است و در سال ۹۶ با شعار هر ایرانی یک کارتخوان موبایلی تمرکز خاصی بر این محصول خواهد داشت.

​​