فناوری اطلاعات

عقد قرارداد همکاری گوگل و PayPal جهت توسعه سامانه تراکنش‌های مالی بر بستر موبایل

منبع: نشریه الکترونیک ترند
شرکت PayPal و گوگل خبر از طرح مشترک خود برای سازگاری سامانه پی‌پل با Android Pay داده‌اند تا بدین ترتیب امکان انتقال وجه از طریق رابط پرداخت اندرویدی گوگل نیز امکان‌پذیر گردد.
 
سامانه پی‌پل ازجمله سرویس‌های محبوب در دنیا است که به طور گستره جهت پرداخت و انتقال وجه الکترونیک استفاده می‌شود؛ در همین راستا این شرکت به دنبال آن است تا با گسترش همکاری‌ خود با شرکت‌های دیگر، استفاده آسان‌تر از این سرویس را برای کاربران فراهم کند.
 
همکاری این دو شرکت از سه سال پیش و زمانی که پی‌پل به عنوان گزینه پرداختی به گوگل پلی اضافه شد، آغاز گردید. عقد قرارداد جدید به کاربران PayPal این اجازه را می‌دهد تا با استفاده از Android Pay از خدمات پی‌پل (برای پرداخت در فروشگاه‌ها، پرداخت‌های درون برنامه‌ای و سایر پرداخت‌های آنلاین) استفاده کنند.
 
مشتریان در فاز اول بهره برداری و به‌صورت آزمایشی امکان استفاده از این سامانه در فروشگاه خرده فروشی داروی والگرینز و چند فروشگاه زنجیره‌ای دیگر را خواهند داشت.
 
کاربران Android Pay، می توانند اطلاعات کارت های اعتباری خود را بدان معرفی و در آن ذخیره نمایند و تنها با یک کلیک، خریدهای خود را انجام دهند؛ برای استفاده از این امکان تنها کافی است کاربران، تلفن همراه خود را به همراه داشته باشند تا از آن به عنوان کیف پول خود نیز استفاده کرده و نگران حمل کارت‌های بانکی متعدد نیز نباشند.

​​