فناوری اطلاعات

پروفایل شما همانند یک روزنامه کثیر الانتشار است

منبع: روابط عمومی پلیس فتا ناجا
سرگرد مصطفی نوروزی رییس پلیس فتا استان مرکزی گفت: در هنگام درج تصاویر در پروفایل شبکه های اجتماعی مراقب سوء استفاده های احتمالی باشید.
 
" سرگرد مصطفی نوروزی" رئیس پلیس فتا  استان مرکزی در این باره گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان و ارائه مرجوعه قضایی مبنی بر هتک حیثیت موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.               
نوروزی ادامه داد: در ابتدا اظهارات شاکیه اخذ که ایشان عنوان داشتند:"مدتی است شخصی ناشناس تصاویر شخصی بنده را بر روی پروفایل خود در یکی از شبکه های اجتماعی قرار داده و فعالیت می نماید لذا تقاضای رسیدگی دارم ."
 
در ادامه کارشناسان پلیس فتا موضوع را بررسی و با شیوه و شگردهای پلیسی متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام محترم قضایی به این پلیس احضار کردند. 
 
وی ادامه داد : متهم در ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی شد و در خصوص موضوع اظهار بی اطلاعی می نمود که پس از بررسی ادوات رایانه ای و مخابراتی و استخراج ادله مورد نیاز ضمن اقرار به جرم خود عنوان داشت که شاکیه را می شناخته و با نیت انتقام جویی پس از دانلود عکس های وی از روی  پروفایلش مرتکب این عمل مجرمانه گردیده است که در پایان پرونده به همراه متهم و مستندات جهت سیر مراحل قضایی روانه دادسرا شد.
 
سرگرد نوروزی در خاتمه بیان داشت : شهروندان باید توجه داشته باشند که درج عکس های شخصی و خانوادگی بر روی پروفایل شبکه های اجتماعی دسترسی و سوء استفاده افراد سودجو از تصاویر و اطلاعات ما را فراهم می نماید.
 

​​