فناوری

فناوری جدید فیسبوک برای خواندن فکر همه مردم جهان

فیسبوک کنفرانس سالانه خود را برگزار کرد و طی آن مطرح شد این شرکت در حال کار کردن روی فناوری ویژه‌ای است که به مردم امکان می‌دهد با قدرت فکر و بدون استفاده از انگشتان بتوانند متن‌های مورد نظر خود را با سرعت 100 کلمه در هر دقیقه تایپ کنند.

 

به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) گروهی متشکل از 60 دانشمند، مهندس و کارشناس در زمینه‌های مختلف در آزمایشگاه تحقیقاتی فیسبوک موسوم به Building 8 دور هم جمع شده‌اند هم‌اکنون روی این پروژه به صورت شبانه‌روزی کار می‌کنند. فیسبوک از این طرح با نام «ارتباط کلامی خاموش» یاد می‌کند. از دیگر پروژه‌هایی که در این مرکز دنبال می‌شود می‌توان به ساخت سیستمی اشاره کرد که به مردم امکان می‌دهد از طریق پوست خود صداها را بشنوند. البته فیسبوک می‌گوید برای ساخت این فناوری نیاز به سخت‌افزار و نرم‌افزار ویژه دارد.

«رجینا دوگان» مدیر مرکز نوآوری‌ Building 8 طی صحبت‌های خود در کنفرانس سالانه F8 فیسبوک گفت: «نظر شما در مورد اینکه بتوانید به صورت مستقیم با قدرت مغز خود تایپ کنید چیست؟».

فیسبوک اعلام کرد که بر اساس برنامه‌ریزی‌های خود طی دو سال آینده این امکان را برای مردم فراهم می‌کند که بدون استفاده از دست و فقط از طریق قدرت فکر بتوانند کلمات و عبارات مورد نظر خود را تایپ کنند و سرعت این فرآیند پنج برابر از سرعت تایپ انسان روی نمایشگر لمسی بیشتر باشد.


​​