تلفن همراه

مدیرکل مالی همراه اول خبر داد: تأمین مالی رایگان برای توسعه موبایل از طریق وندورهای خارجی

منبع: فارس
مدیرکل مالی همراه اول گفت: در شرایط نبود LC مدت دار، این اپراتور برای اولین بار از طریق طرحی به نام فاینانس وندور فاینانسینگ اقدام به تأمین مالی رایگان از طریق وندورهای خارجی کرده است.
 
v9qvkzdlvyci.jpg
محمد زاده مدیرکل مالی شرکت همراه اول از استفاده از وندور فاینانسینگ برای تأمین مالی رایگان از طریق وندورهای خارجی خبر داد و اظهار داشت: همراه اول برای اولین بار از طریق طرحی به نام وندور فاینانسینگ اقدام به تأمین مالی رایگان از طریق وندورهای خارجی (تامین کنندگان کالا و خدمات) اریکسون، هوآوی و نوکیا کرده و تغییری در نحوه پرداخت مالی به این وندورها ایجاد کرده است.
 
مدیرکل مالی همراه اول گفت: تا 6 ماه پیش امکان استفاده از ال‌سی (LC) مدت‌دار وجود نداشت؛ البته اکنون شرایط تغییر کرده و برای مثال بانک تجارت 13 میلیون یورو ال‌سی با نرخ 6 درصد برای همراه اول باز کرده است که تا پیش از این ممکن نبود.
 
وی توضیح داد: در روش تأمین مالی از طریق وندورهای خارجی مقرر شده بود، 30 درصد مبلغ ابتدا پرداخت شود؛ 40 درصد 12 ماه بعد از تاریخ شروع و 30 درصد باقیمانده 18 ماه بعد پرداخت شود.
 
محمد زاده تأکید کرد: برای این مدت بازپرداخت هیچ بهره‌ای وجود ندارد و در واقع این روش تأمین مالی رایگان نوعی تعامل تجاری گسترده بین همراه اول و طرف خارجی است.

​​