فناوری اطلاعات

پرتاب ماهواره به فضا برای دسترسی آسان به اینترنت از سال 2019

منبع: فارس
شرکت اسپیس ایکس پرتاب بیش از 4000 ماهواره به فضا برای تسهیل دسترسی به اینترنت در اقصی نقاط جهان را از سال 2019 آغاز خواهد کرد.
 
افرادی که در نواحی روستایی و کوهستانی زندگی می کنند می توانند با استفاده از این خدمات ماهواره ای به اینترنت پرسرعت دسترسی یابند.
 
الون ماسک مدیر عامل شرکت اسپیس ایکس می گوید این طرح جاه طلبانه تا سال 2024 تکمیل خواهد شد و در قالب آن 4425 ماهواره به فضا پرتاب می شود و در قالب شبکه ای هوشمند تمام کره زمین را پوشش خواهند داد.
 
قرار است نمونه اولیه این ماهواره قبل از پایان سال 2017 به فضا پرتاب شود و دومین نمونه اولیه در اوایل سال 2018 روانه فضا شود. در صورت موفقیت آمیز بودن این پرتاب ها روند مذکور ظرف یک دهه آینده ادامه می یابد.
 
اسپیس ایکس امیدوار است از این طریق 30 میلیارد دلار درآمد تا سال 203 نصیب خود کند. این شرکت قصد دارد در نهایت 7500 ماهواره را در صورت موافقت دولت آمریکا و کمیسیون فدرال ارتباطات ایالات متحده روانه فضا کند.
 
برخی شرکت های دیگر آمریکایی نیز با راه اندازی شبکه های پرسرعت فیبرنوری در تلاش هستند دسترسی به اینترنت را در نقاط دورافتاده ممکن کنند. اسپیس ایکس در این زمینه نیز سرمایه گذاری سنگینی به عمل آورده تا بتواند خدمات متنوعی را به علاقمندان ارائه کند. 12 ماه ذخیره سازی و نگهداری کنند. همچنین این موسسات باید قابلیت رمزگشایی از خدمات مخابراتی و اینترنتی را تضمین کنند و علاوه بر افشای داده های رمزگشایی شده، اطلاعات مورد نیاز را در فرم های ارسالی درج کرده و ارائه کنند.

​​