رگولاتوری

جلسه کمیته فنی پشتیبانی انتخابات در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد

منبع: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
جلسه کمیته فنی پشتیبانی انتخابات در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات،با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.
 
باتوجه به نقش ارتباطات و فناوری  اطلاعات در برگزاری انتخابات، صبح امروز جلسه پشتیبانی فنی این حوزه با حضور دکتر واعظی برگزار شد.
در ابتدای جلسه سازمان فناوری اطلاعات و اپراتورها ، گزارشات خود را در خصوص اقدامات صورت پذیرفته برای برگزاری انتخابات ارائه کردند.
 
واعظی با اشاره به نقش فضای مجازی در افزایش آگاهی مردم و سلایق مختلف گفت: فعالیت شبکه های اجتماعی با مدیریت هیجانات مردمی ، امنیت اجتماعی را افزایش داده است.
 
 وی ادامه داد :صرفه جویی در هزینه های تبلیغاتی کاندیداها و افزایش دسترسی عمومی به تبلیغات از مزایا و فرصتهای فضای مجازی در انتخابات بوده است.
واعظی اظهار کرد: از افتخارات ما این است که در آستانه انتخابات کمترین اختلالی درفضای ارتباطی کشور وجود ندارد.
 
واعظی با توجه به بد اخلاقی های انتخاباتی گفت: در روزهای اخیر برخی مباحث غیر واقعی در خصوص محدودیت دسترسی به صفحات یا شبکه ها مطرح شده در حالی که تلاش ها همواره بر رعایت عدالت دسترسی برای همه کاندیداها و رعایت امانت مردم بوده است. 
وی اظهار کرد:ما تلاش کردیم برای مخالفین دولت هم امین باشیم.
 
واعظی با اشاره به لزوم حفظ امنیت شبکه ارتباطی کشور ادامه داد : کمیته های فناوری و امنیتی بایستی 24 ساعته فعال باشند و هماهنگی لازم را باهم داشته باشند و هرگونه اختلال فنی و یا مشکلی به سرعت باید اطلاع رسانی و رفع شود.
 
لازم به ذکر است روز گذشته در همین راستا دکتر واعظی با حضور در مرکز پایش و مدیریت شبکه ارتباطی کشور از نزدیک در جریان نحوه مدیریت و پایش شبکه ارتباطی کشور قرار گرفته و از مرکز ماهر و مرکزداده های مستقر در این مجموعه نیز بازدید کرد.

​​