فناوری اطلاعات

اختلال IT همه پروازهای British Airways را لغو کرد

خطوط هواپیمایی British Airways روز گذشته مجبور شد به دلیل بروز اختلالات گسترده فناوری تمامی پروازهای خود را در شهر لندن لغو کند.

 

به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) رسانه‌های محلی گزارش دادند از دسترس خارج شدن سیستم‌های IT خطوط هواپیمایی British Airways موجب شد موجب شد این شرکت صدها پرواز خود را لغو کند.

این مشکل که شرکت مذکور از آن با عنوان «بزرگترین اختلال سیستمی IT» یاد می‌کند باعث شد شبکه مرکزی British Airways در سراسر جهان از دسترس خارج شود و مشکل بسیار گسترده برای آن به وجود آید. با این مشکل تمام فرآیندهای عملیاتی British Airways در سراسر جهان مختل شد و مسافران نتوانستند کارت پرواز خود را دریافت کنند.

لازم به ذکر است با این اختلال گسترده هزاران مسافر در فرودگاه‌های شهر لندن از پرواز خود جا ماندند و درهای ورودی فرودگاه به روی آنها باز نشد.

این شرکت هوایی سرانجام موفق شد در سال 18:00 به وقت محلی تمامی پروازهای خود در فرودگاه Heathrow و Gatwick را به حالت قبل برگرداند و مسافران را با اولین پرواز به مقصد برساند.

هنوز به طور دقیق اعلام نشده است که این مشکل به چه دلیل بروز کرد. با این وجود برخی رسانه‌های محلی اعلام کردند این اختلال گسترده نتیجه یک حمله سایبری بوده است.


​​