تلفن همراه

380 میلیون دستگاه گوشی در فصل نخست امسال فروخته شد

عرضه جهانی گوشی هوشمند در فصل نخست سال جاری میلادی رشد 9.1 درصدی را تجربه کرد تا بر این اساس مردم جهان در این دوره زمانی سه ماهه در مجموع 380 میلیون دستگاه گوشی هوشمند خریداری کنند.

 

به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) مرکز تحقیقاتی گارتنر در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد تمایل مردم برای خرید گوشی‌های هوشمند و انتخاب برند تغییر کرده است و به همین خاطر در سه ماه نخست سال جاری شرکت‌های چینی هوواوی، Oppo و Vivo موفق شدند فروش بالاتری داشته باشند.

این سه شرکت موفق شدند در فصل نخست سال 2017 میلادی در مجموع 24 درصد از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را تحت پوشش خود بگیرند.

سهم سامسونگ از بازار جهانی گوشی در این دوره زمانی کاهش 3.1 درصدی را تجربه کرد و شرکت کره‌ای در نهایت موفق به فروش 78.671 میلیون دستگاه گوشی هوشمند شد. سامسونگ در این دوره زمانی صاحب 20.7 درصد از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند بود.

در این فصل فروش آیفون مانند گذشته بود و تغییر خاصی نکرد. طی سه ماه نخست سال جاری میلادی 51.992 میلیون دستگاه گوشی هوشمند آیفون فروخته شد و همین مسئله سهم اپل از بازار جهانی گوشی را از 14.8 درصد در مدت مشابه سال قبل به 13.7 درصد رساند.


​​