تلفن همراه

TSMC به زودی تولید تراشه‌های 7 نانومتری را آغاز می‌کند

شرکت توسعه فناوری‌های نیمه‌هادی تایوان (TSMC) در نظر دارد از سال 2018 میلادی برای نخستین بار تولید انبوه تراشه‌های 7 نانومتری را آغاز کند که این اقدام مبتنی بر سیستم ماورای بنفش شدید (EUV) صورت می‌گیرد.

 

به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) «سی‌سی وِی» مدیرعامل شرکت TSMC اعلام کرد از سال آتی نسل جدید دستگاه‌های موبایلی می‌توانند تراشه 7 نانومتری را در اختیار بگیرند.

شرکت TSMC با تولید تراشه 7 نانومتری دستگاه‌های الکترونیکی پرکاربرد از جمله فناوری های موبایلی، سیستم‌های رایانه‌ای پیشرفته، صنعت خودروسازی و اینترنت اشیا را مورد هدف قرار داده است.

شرکت تایوانی TSMC هم‌اکنون تراشه‌های 10 نانومتری را تولید می‌کند و به صورت انبوه آن را برای دستگاه‌های موبایلی ارایه می‌دهد.

علاوه بر این پروژه شرکت مذکور طرح گسترده‌ای را برای توسعه تراشه‌های 5 نانومتری پیش می‌برد و به کمک آن می‌کوشد سهم بیشتری از بازار جهانی دستگاه‌های موبایلی و سیستم های الکترونیکی پرکاربرد را تحت پوشش قرار دهد. پیش‌بینی شده است تولید انبوه این فناوری در سال 2019 میلادی آغاز شود.

این شرکت برای محصولات مرتبط با اینترنت اشیا تراشه‌های 55، 40 و 22 نانومتری را عرضه کرده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 2017 میلادی برای بیش از 70 شرکت بزرگ جهان که در این زمینه فعالیت می‌کنند تراشه‌های خود را عرضه کند.


​​