رگولاتوری

بازدید نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از نمایشگاه " تانوما " مخابرات

منبع: شرکت مخابرات ایران
نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،  عصر دیروز از نمایشگاه تانوما در مجتمع مخابراتی شهید فرد اسدی بازدید کردند.
 
نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از این نمایشگاه، از نزدیک با فرآیند ارتباط از طریق فیبرنوری از مرکز تا منازل آشنا شده و از مزیت های استفاده از فناوری فیبرنوری تا منازل برای مشترکین، آگاهی پیدا کردند.
 
در جریان این بازدید، خدماتی مانند: شبکه آموزش هوشمند سلامت، دسترسی به فیلم های با کیفیت 4K، کنترل و هوشمندسازی وسایل و لوازم منزل، سیستم آموزش مجازی و دیگر خدمات ارزش افزوده قابل ارایه بر بستر فیبرنوری ، به بازدیدکنندگان معرفی شد.
 
سراییان، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، در حاشیه این بازدید، استفاده از فناوری FTTH را بسترساز تولید، اشتغال و فرصت های سرمایه گذاری دانست و افزود: بررسی شاخص های عملکردی در حوزه استفاده از فناوری اطلاعات نشان می دهد، سهم استفاده از آن در بخش خدمات بیشتر از بخش های صنعت و کشاورزی می باشد.
 
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در ادامه به رشد شهرنشینی تا سال 2020 اشاره کرد و اظهار داشت: با گسترش شهرنشینی، فراهم کردن بسترهای ارتباطی لازم و با سرعت برای رفع نیازهای آینده جوامع، یکی از الزامات محسوب می شود.
 
وی هوشمند سازی شهرها را جزو لاینفک توسعه آینده کشور ارزیابی کرد و گفت: در آینده نه چندان دور، کارها باید با استفاده از ابزارهای هوشمند انجام شود، روش های سنتی در زندگی آینده مردم غیرقابل استفاده خواهد بود، از اینرو، با توسعه فناوری فیبرنوری باید زیرساخت های ارایه خدمات هوشمند را فراهم کنیم.
 
سراییان، در ادامه ، ICT را منشا خلق ثروت دانست و خاطرنشان کرد: دانش ICT نه تنها برای خودش منشاء خلق ثروت است، بلکه در صنایع دیگر نیز موجب افزایش درآمد و ثروت می شود.
 
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در پایان سخنان خود، از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی خواست، از پروژه توسعه فیبرنوری (تانوما) به عنوان یک پروژه ملی در کشور حمایت کنند.

​​