لبه تکنولوژی

با فناوری واقعیت افزوده در فرودگاهها گم نمی شوید

منبع: مهر
یافتن مسیر سوارشدن به هواپیما و گیت های پرواز یکی از چالش های جدی مسافران در فرودگاه های بزرگ است و مسئولان فرودگاهی در انگلیس راه خلاقانه ای برای حل این مشکل یافته اند.
به تازگی ۲۰۰۰ نشان راهنمای مبتنی بر فناوری واقعیت افزوده در نقاط مختلف دو ترمینال فرودگاه مذکور نصب شده است که جزییات فراوانی در مورد مسیر تحویل بار، سوار شدن به هواپیماهای مختلف و ... را در اختیار مسافران قرار می دهد.
 
نشان های راهنمای مذکور به مسافران امکان می دهد تا دوربین گوشی خود را به یک مسیریاب حرفه ای مبدل کنند و از این طریق بتوانند خود را به سرعت برای پرواز به محل مورد نظر برسانند.
 
با توجه به غیرقابل استفاده بودن سیستم ها و برنامه های مبتنی بر جی پی اس در محیط های سربسته ای مانند فرودگاه ها و ناکارآمدی برنامه هایی مانند نقشه گوگل در این زمینه خدمات مذکور می تواند به مسافران به طور جدی کمک کند.
 
نصب این سیستم بخشی از برنامه ۲.۵ میلیاردپوندی مسئولان فرودگاه Gatwick برای متحول سازی و ارائه خدمات پیشرفته مبتنی بر فناوری های نوین است. مسیر حرکت در قالب این سیستم از طریق پیکان های سبز رنگ مشخص می شود.
 
ارائه این خدمات با همکاری شرکت PointrLabs صورت می گیرد که در زمینه عرضه برنامه های موبایلی و خدمات مرتبط با شرکت های هواپیمایی، فرودگاه ها و ... تخصص دارد. مسئولان فرودگاه Gatwick می گویند از این طریق هیچ اطلاعات شخصی از مسافران جمع آوری نشده و داده های خصوصی آنها محفوظ باقی خواهد ماند.

​​