رگولاتوری

سعادت: ارتقای رتبه مشاوران ضرورت پاسخ به نیاز بازار است

منبع: فناوران
ارتقای رتبه مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه ای از سه به دو در راستای تامین نیاز بازار به مشاور متخصص است.
 
ناصرعلی سعادت رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور گفت: ریشه یابی کردیم یکی از دلایلی که مشاوران رتبه سه تاکنون نتوانستند آنچنانکه شایسته آنهاست از بازار سهم داشته باشند این بوده که حوزه فعالیت آنها شامل مباحث عمومی بوده است در حالیکه بازار به مشاوره های تخصصی نیاز دارد. مشاوران سطح سه مانند درسهای عمومی و مشاوران رتبه های بالاتر مانند درسهای تخصصی دانشگاه هستند.
 
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، به تشکیل کمیته مرکزی احراز صلاحیت پرداخت و افزود: اجرای آیین نامه شورای عالی انفورماتیک در خصوص ارتقا رتبه مشاوران مدتی به تاخیر افتاده بود. در دوره چهارم تصمیم گرفتیم کارهای نیمه تمام را به انجام برسانیم.  سازمان فرآیند ارتقا مشاوران و اجرای آیین نامه شورای عالی انفورماتیک را آغاز کرده است. کمیته احراز نیز زاییده آن حرکت اجرایی است که در آیین نامه پیش بینی شده است. کمیته های احراز صلاحیت مشاوران در نظام های استانی پس از دریافت درخواست اعضای خود، تقاضاها را بررسی میکنند و در صورتی که تشخیص بدهند برای تایید نهایی به کمیته مرکزی احراز صلاحیت ارجاع میدهند که رییس آن کمیته رییس سازمان است. 
 
سعادت با تاکید بر لزوم استفاده دستگاه های دولتی از مشاوران احراز صلاحیت شده سازمان، گفت: در جلسه ای که در غرفه سازمان در حین نمایشگاه الکامپ بیست و دوم با معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات و اعضای شورای مرکزی سازمان داشتیم، ایشان قول مساعد دادند که با برداشته شدن این قدم از سوی سازمان، آنها طی بخشنامه ای به تمامی دستگاه های دولتی ابلاغ می کنند تا در پروژه های اجرایی خود از مشاور درجه دار سازمان نظام صنفی رایانه ای بهره مند شوند. 
 
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور همچنین به روند رشد صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور پرداخت و افزود: طبق مصوبه شورای مرکزی به تشخیص کمیته احراز با توجه به توسعه صنعت و نیاز روز بازار رشته های جدید به این بخش اضافه شود تا مشاوران سازمان همیشه آماده پاسخگویی به این بازار باشند.

​​