تلفن همراه

سرویس ویدیویی آمازون پرایم به اپل تی وی می‌آید

منبع: زومیت
تیم کوک لحظاتی پیش در کنفرانس WWDC 2017 اعلام کرد که در سال جاری میلادی، سرویس آمازون پرایم به پلتفرم tvOS می‌آید.
 
سرانجام شایعات به حقیقت پیوستند: اپلیکیشن ویدیوی آمازون به پلتفرم tvOS اپل می‌آید. لحظاتی پیش در جریان کنفرانس WWDC 2017 اعلام شد که به‌زودی سرویس ویدیوی Amazon Prime Video در اختیار کاربران اپل تی‌وی قرار خواهد گرفت. این اپلیکیشن به کاربران اجازه‌ی استریم‌ کردن محتوای اورجینال نظیر Transparent ،Bosch ،Mozart in the Jungle و Catastrophe را خواهد داد.
 
به گفته‌ی تیم کوک، مدیرعامل اپل، این سرویس در سال جاری در اختیار کاربران اپل تی‌وی قرار خواهد گرفت. احتمالا در زمان عرضه‌ی این سرویس، اپل اطلاعات بیشتری در رابطه با tvOS اعلام خواهد کرد؛ چرا که امشب کوپرتونشین‌ها تنها به اعلام عرضه‌ی سرویس ویدیویی آمازون بسنده کردند.
 
انتشار پرایم ویدیو برای اپل تی‌وی می‌توان نشان‌دهنده‌ی پایان یافتن نزاع چندساله‌ی بین آمازون و اپل باشد. جف بزوس پیش از این اعلام کرده بود که دو کمپانی نمی‌توانند به شرایط قابل قبولی برای عرضه‌ی اپلیکیشن ویدیوی آمازون برای پلتفرم tvOS دست یابند. 
 
آمازون در سال ۲۰۱۵ به فروش اپل تی‌وی در فروشگاه خود پایان داد؛ چرا که این دستگاه اپلیکیشن پرایم ویدیو را برای دسترسی به محتوای این کمپانی در اختیار نداشت. آمازون هنوز زمان بازگشت اپل تی‌وی به فروشگاه‌های آنلاین این شرکت به‌عنوان ثمره‌ای از توافق دو کمپانی را اعلام نکرده است.

​​