فناوری اطلاعات

باج‌خواهی هکرها با عکس‌های خصوصی ۲۵ هزار نفر از مشتریان یک کلینیک جراحی

منبع: فارس
پلیس لیتوانی می‌گوید با هک شدن یک کلینیک زنجیره‌ای جراحی پلاستیک عکس‌ها و اطلاعات شخصی و خصوصی بیش از 25 هزار نفر در فضای مجازی منتشر شده است.
پلیس این کشور اعلام کرده که یک گروه هکری به نام Tsar Team موفق شده به سرورهای کلینیک های زنجیره ای Grozio Chirurgija نفوذ کند.
 
این اتفاق مربوط به اوایل سال جاری میلادی است. هکرها از مشتریان هک شده کلینیک یاد شده در آلمان، دانمارک، انگلیس، نروژ و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواستار دریافت باج شده‌اند تا عکس‌های خصوصی آنها را در اینترنت پخش نکنند.
 
پلیس لیتوانی می‌گوید این کار یک جرم سنگین و جدی است و تلاش برای شناسایی عوامل این کار ادامه دارد. نهادهای امنیتی دیگر کشورهای اروپایی نیز در تلاش برای شناسایی عوامل این حمله هکری هستند. آنان هشدار داده‌اند افرادی که این اطلاعات خصوصی را بارگذاری و ذخیره کنند هم تحت پیگرد قضایی قرار می گیرند.
 
Jonas Staikunas مدیر این کلینیک های زنجیره ای از مشتریان خود عذرخواهی کرده است. هکرها از قربانیان این حملات هکری درخواست حداکثر دوهزار یورو رشوه کرده‌اند تا تصاویر خصوصی و اطلاعاتی همچون شماره‌های تامین اجتماعی آنان را منتشر نکنند. آنان از کلینیک یاد شده هم تقاضای دریافت باج 344 هزار یورویی کرده‌اند.

​​